Grand Prix Polski Młodzików w Badmintonie

Grand Prix Polski Młodzików w Badmintonie. W dniach 15-17.02.2019 w Głubczycach zagrali zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona,,Badminton4all”. Wystąpili składzie : Alan Sudakowski, Łukasz Chudziński oraz Weronika Aleksandrowicz.

Pierwszy pojedynek rozegraliśmy w grze mieszanej pomiędzy Chudziński/Aleksandrowicz SKBB – Jasek/ Płoszczyca Kędzierzyn –Koźle /UKS Bieruń. Tutaj doszło do bardzo emocjonującego pojedynku 19/21 23/21 21/23. Mecz był bardzo wyrównany, niestety szczęście uśmiechnęło się dla przeciwników.

W kolejnych pojedynku Łukasz Chudziński, w grze pojedynczej wygrał swoją grupę i przeszedł do fazy pucharowej. Tam spotkał mistrza Polski młodzików młodszych Aleksandra Mitroszewskiego – Hubal Białystok. Patrząc z boku Łukasz powinien bez problemu sobie poradzić, ale nie było tak łatwo. Początek 1 seta do przerwy Łukasz prowadził 11/9, po przerwie dekoncentracja masa błędów i przegrał 21:13. W drugim secie zdecydowanie przewaga Łukasza 20:17. Trzy loki setowe, niestety po chwili 20:20 Ostatecznie Łukasz przegrał 21:23.

Alan rozegrał bardzo ciekawy pojedynek w grze podwójnej chłopców, gdzie zagrał z Szymonem Maciołkiem ze Strzelec Opolskich. Wygrali z gospodarzami turnieju 17:21 21:16 21:18. Kolejny mecz przegrali ze zdecydowanymi faworytami Kwinta /Liszka.

W grze pojedynczej Alan przegrał dwa swoje pojedynki. Weronika pierwszy swój pojedynek zagrała z Dominika Wiciak z LKS Technik Głubczyce i zdecydowanie wygrała 21:9 21:13. W kolejnym meczu grupowym Weronika musiała uznać wyższość zdecydowanie mocniejszej zawodniczki Dominiki Gajdy z Kędzierzyna Koźla.

W grze podwójnej dziewczyn zadebiutowały Weronika Aleksandrowicz /Wiktoria Lewandowska LUKS Krokus Góralice. Szkoda troszkę, że szczęście nie dopisało w losowaniu i trafiły na dwie mocne pary. Przegrały dwa pojedynki, może następnym razem będzie lepiej .

Trener Robert Aleksandrowicz podsumował Grand Prix Polski nie załamujemy się chcemy grać z najlepszymi w kraju. Kolejne Grand Prix w marcu w Suchedniowie, czyli ponad 500km przed nami. Musimy zbierać cenne punkty, żeby być jak najwyżej w rankingu PZBad. Główny cel to czerwcowe Mistrzostwa Polski. Musimy się solidnie do tego przygotować. Od lutego trenujemy 5-6 razy w tygodniu mam nadzieję, że przełoży się to na wynik naszych młodych badmintonistów. Podczas turnieju obserwował młodych zawodników trener kadry narodowej, Kim Young Mana. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia .

Grand Prix Polski Młodzików w Badmintonie – galeria zdjęć:

Robert Aleksandrowicz

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *