Seminarium Astronomiczne

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Smogórach w Wojewódzkim Seminarium Astronomicznym

           W dniu 4 marca 2019 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Smogórach uczestniczyli w Wojewódzkim Seminarium Astronomicznym organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z I LO im. A. Mickiewicza w Sulęcinie.          

Uczestnicy konkursu piszą referaty na dowolnie przez siebie wybrane tematy z zakresu astronomii. Najwyżej oceniane są prace zawierające wyniki własnych obserwacji, obliczeń lub prac konstrukcyjnych. W tym roku poraz pierwszy w konkursie mogli uczestniczyć uczniowie ostatniej klasy gimnazjum i uczniów klasy VIII szkoły podstawowej.

            Szkołę w Smogórach reprezentował Mateusz Ejchart z klasy VIII, przedstawiając bardzo ciekawą pracę „Potyczki z solarygrafią”. Opisał w niej i przedstawił własne zdjęcia uzyskane bezpośrednio na papierze fotograficznym umieszczonym w zamkniętej puszce z maluteńkim otworkiem. Kibicowali mu dzielnie uczniowie z jego z klasy: Weronika Matuszczak, Wiktoria Wnuk i Mikołaj Mostowski. Mateusz w tym roku otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie, ale mamy nadzieją, że to dopiero początek jego przygody z astronomią.

Seminarium Astronomiczne – galeria zdjęć:

Jurek

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *