2 brązowe medale dla SKBB

Dwa brązowe medale na krajowym turnieju młodzików w badmintonie.

Zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all” oprócz zdobytych medali walczyli też o cenne punkty do listy klasyfikacyjnej PZBad. Był to świetny turniej dla wszystkich młodych zawodników.

Dużą niespodziankę sprawili w grach pojedynczych Łukasz Chudziński oraz Weronka Aleksandrowicz. Łukasz eliminacje przeszedł jak burza.

W ćwierćfinale pokonał numer 30 na listach klasyfikacyjnych Filipa Brzostkowskiego.  W półfinale był o krok od sprawienia wielkiej niespodzianki. Trafił na Franciszka Dąbrowskiego (aktualnie 8 pozycja rankingu PZbad). To był, można powiedzieć trzy setowy ,,bój”, w którym Łukasz uległ 21:18 17:21 21:18.

Weronika nie miała szczęścia w losowaniu, trafiła na bardzo silną grupę. Jednak nie wystraszyła się i wyeliminowała dwie zawodniczki. Faworytkę Magdalenę Tatomir (28 pozycja na listach PZbad) oraz Marię Leciej (38 pozycja). W ćwierćfinale wygrała z Julią Szymkowiak –Jelenia Góra i już zapewniła sobie brązowy medal. W półfinale na dużym zmęczeniu musiała uznać wyższość zawodniczki z Pabianic Nikoli Nowińskiej (numer 8 na listach Pzbad) 21:6 21:18.

W zawodach wzięli udział również: Fabian Sudakowski, Sandra Szczerbin, Alan Sudakowski oraz Zuzanna Mierzejewska. To nie był łatwy turniej, wszyscy zagrali na dobry poziomie i walczyli o każdy punkt.

Możemy być zadowoleni. Treningi przynoszą efekty i to jest najważniejsze – mówi prowadzący zawodników trener Robert Aleksandrowicz. Teraz mamy przerwę i skupiamy się na treningach. 13.04.2019 Sulęciński Klub Badmintona ,,Badmintona4all” będzie organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików  oraz Eliminacji do  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie.

2 brązowe medale dla SKBB – galeria zdjęć:

Madman

SKBB

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *