Puchar Przewodniczącego CZG-12

27 marca br. na terenie Celowego Związku Gmin CZG-12 w Długoszynie został rozegrany turniej par w brydżu sportowym. Grano o Puchar Przewodniczącego Zarządu CZG-12. W turnieju wzięło udział 16 par. Zagrali zawodnicy z: Kostrzyna n/Odrą, Wędrzyna, Międzyrzecza, Rzepina, Ośna Lubuskiego, Skwierzyny, Sierakowa oraz z sulęcińskiego SBS Madman Team. Należy podkreślić, że w większości byli to brydżyści, którzy biorą udział w rozgrywkach ligowych.

Turniej był klasyfikowany w tzw. „pajączku”, co oznacza, że był zaliczony do turniejów rozgrywanych jednocześnie i tymi samymi rozdaniami w Polsce.

Po zaciętej rywalizacji w turnieju zwyciężyła para Lech Lorkiewicz-Skarbimir Kozar reprezentująca klub Steinpol Ilanka Rzepin.

Podium:

  • 1. Lech Lorkiewicz – Skarbimir Kozar: Steinpol Ilanka Rzepin
  • 2. Mirosław Jedynak – Czesław Szymański: Steinpol Klub 17 WBZ Wędrzyn
  • 3. Marian Nieznański – Stanisław Kotas: MOSiR I Kostrzyn n/Odrą

Pierwsze trzy pary otrzymały puchary, które wręczał z/ca Przewodniczącego Zarządu CZG-12 Tadeusz Pietrucki.

Były też puchary dla najlepszej pary z SBS Madman Team, a otrzymała je para Lutz Reichert-Madman: Madman Team/Steinpol Klub 17 WBZ Wędrzyn ( w turnieju 4 miejsce)

Szczegółowe wyniki turnieju: http://www.brydzlubuski.pl/i/CZG-12/index.html

Puchar Przewodniczącego CZG-12 – galeria zdjęć:

Podczas zakończenia turnieju miałem okazję wręczyć Tadeuszowi Pietruckiemu statuetkę z podziękowaniem za wkład w rozwój sulęcińskiego brydża. Dostałem też zapewnienie, że takie turnieje w CZG-12 będą odbywać się cyklicznie. Dziękujemy i nadajemy p. Tadeuszowi Pietruckiemu honorowy tytuł „Człowiek z sercem dla brydża sportowego”

Druga statuetka trafiła w ręce (niestety nieobecna z przyczyn obowiązków rodzinnych) Katarzyny Radej z działu promocji CZG-12. Jest to podziękowanie za pomoc przy organizacji turnieju.

Trzecią statuetkę z rąk Tadeusza Pietruckiego otrzymał nasz portal. Podziękowanie za patronat medialny i podziękowanie za owocną współpracę. Dziękujemy.

Puchar Przewodniczącego CZG-12

  • Organizator – Celowy Związek Gmin CZG-12 w Długoszynie
  • Współorganizator – SBS Madman Team
  • Patronat medialny – portal Madman24.pl
  • Sędzia główny – Wiesław Skowron

Turniej rozgrywany był pod egidą LZBS

Madman

Podsumowanie i refleksja

Frekwencja na turnieju w Długoszynie pokazała jak dynamicznie rozwija się brydż sportowy w Sulęcinie. Szkoda tylko, że nie wszyscy to dostrzegają. W tym sporcie potrzebna jest młodzież, bo bez napływu „świeżej krwi” przyszłość tej dyscypliny na naszym terenie nie wygląda różowo. Sport, to nie tylko piłka nożna czy siatkówka. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego. Tak na marginesie, to całkiem niedawno na gminnej komisji budżetowej musiałem udowadniać, że brydż to też jest sport. Jest oczywiście na to odpowiednia ustawa, ale i tak musiałem tłumaczyć. Apel do radnych:

Zróbcie coś, bo to Wy stanowicie o prawie miejskim. Od dwóch lat brydż sportowy jest wpisany w dotacje z publicznych pieniędzy i na ty się kończy! To jest niezrozumiałe. Szkolenie młodzieży/dzieci powinno być priorytetem w każdej dyscyplinie sportu i w większości na to powinny przyznawane być dotacje w sporcie. Pasjonatów nie brakuje, pieniędzy już tak.

Zakończę już humorystycznie, brydżyści na pewno zrozumieją:

Dwa dzwonki….. o dziadek przyszedł, gramy.

Brydżystom życzymy wylicytowanych i ugranych szlemów!

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *