XXV Bieg Śladami Wiosny

Dnia 31.03.2019 r. w Przemysławiu odbyła się jubileuszowa 35 edycja Biegu Śladami Wiosny.

Ta otwierające sezon impreza jest najstarszym wydarzeniem biegowym w naszym regionie. Zgromadziła czołowych zawodników z województw lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Uczestnikom biegu czas mierzono za pomocą elektronicznego systemu pomiaru. Każdy zawodnik przekraczający linię startu i mety został zidentyfikowany na podstawie odczytu z chipa, co umożliwił bardzo szybką prezentację wyników.

Imprezę rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży. Ponad 200 zawodników i zawodniczek rywalizowało w dziesięciu kategoriach biegowych na dystansach od 100 do 1000 metrów. Następnie odbył się bieg główny  na dystansie 10 300 metrów. Ukończyło go 181 uczestników, wśród których był  starosta sulęciński Tomasz Jaskuła.  Zwycięzcą tegorocznej edycji został Szymon Belgrau z Międzyrzecza, który pokonał trasę w czasie 0:34:04, wśród kobiet pierwsza zjawią się na mecie Rozalia Gapska z Pęckowa z czasem 0:41:03. W klasyfikacji biegaczy z powiatu sulęcińskiego w kategorii kobiet zwyciężyła mieszkanka Kołczyna Lucyna Poznańska a wśród mężczyzn Arkadiusz Blacharski z Torzymia. Każdy z uczestników przekraczających linię mety otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi biegacze w swoich kategoriach otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, specjalne nagrody zostały rozlosowane wśród uczestników biegu.

Pogoda jak na tak kapryśną porę roku dopisała co wpłynęło na dużą frekwencję uczestników, kibiców i obserwatorów. Nad zabezpieczeniem trasy i imprezy czuwali zatrudnieni wolontariusze, ratownictwo medyczne, Ochotnicza Straż Pożarna z Krzeszyc oraz funkcjonariusze KPP w Sulęcinie. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Krzeszycach przy wsparciu sołectwa i koła gospodyń wiejskich w Przemysławiu. Tegoroczny bieg odbył się pod honorowym patronatem  Starosty Powiatu sulęcińskiego. Patronat medialny objęło Pogranicze Lubuskie, portal Madman24.pl i Radio Zachód. Kolejna impreza za rok.