5.05.2019 Vivat Moniuszko

5.05.2019 Vivat Moniuszko – w Sali Widowiskowej SOK obchodziliśmy jubileusz 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Wybitnego polskiego dyrygenta, kompozytora, pedagoga i organisty. Stanisław Moniuszko urodził się równo 200 lat temu, 5 maja 1819 roku. Nasz ośrodek położony jest przy ulicy Stanisława Moniuszki – z wielką przyjemnością świętowaliśmy z Państwem ten dzień!


Głównym elementem programu był występ kwartetu smyczkowego String Girls Band. W skład kwartetu wchodzą: Marta Radoszewska- pierwsze skrzypce, wokalistka i prowadząca koncert, Izabela Lazar – drugie skrzypce, Ewa Tracz – altówka i Natalia Szwarczak – wiolonczela.


Dodatkowe atrakcje tego wieczoru:


Fotobudka – dzięki uprzejmości Pracowni Twórczej Dworzec Tworzec w Międzyrzeczu, osoby korzystające z fotobudki, miały do dyspozycji szereg ubrań oraz gadżetów, stylizowanych na modę XIX wiecznej Polski! Powstały świetne zdjęcia!


Malowanie nutek – nutki, klucz wiolinowy i pięciolinie zawierają fragment arii Jontka „Szumią jodły na gór szczycie” z opery „Halka” Stanisława Moniuszki. O piękne kolory na nutkach zadbali najmłodsi. Od teraz wielka pięciolinia zdobi jedną ze ścian budynku.
Malowanie na sztalugach obrazów, inspirowanych koncertem String Girls Band.
Słodki kącik.
To był bardzo miły, sympatyczny wieczór. Kwartet smyczkowy przeniósł nas w niesamowity klimat epoki. Dziękujemy Państwu za obecność z nami tego dnia.

5.05.2019 Vivat Moniuszko – galeria zdjęć:

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

fot. SOK

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *