W grupie siła

     W grupie siła-puchar dla MOS-u w Ośnie Lubuskim

           11.05.2019r uczniowie MOS-u wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman reprezentowali Ośno Lubuskie w XII Międzynarodowym Kołczyńskim Biegu Olimpijskim. W biegu na dystansie 5 km w którym udział wzięło ponad 600 osób. Do Kołczyna przyjechała zgrana ekipa w osobach: Seweryn Zatorski, Kacper Zieliński, Fabian Kisiów, Mateusz Krysa, Cyprian Mielnik, Jakub Biernat, Dominik Zagajewski, Jakub Wojnarski, Wiktoria Dylewska, Katarzyna Gronowska, Julia Czerwinska, Klaudia Wyszyńska oraz Jesika Żuchowicz. Obecni byli także rodzice i rodzeństwo naszych podopiecznych, którzy również postanowili wraz z nami sprawdzić swoje siły i wzięli aktywny udział w biegu. Pokonując dystans 5 km udowodnili sami sobie, że można osiągnąć cel, trzeba tylko chcieć.

Sportowej imprezie towarzyszyło wiele emocji, uśmiechu oraz radości. Przede wszystkim biegliśmy z zachowaniem sportowej postawy i zachowaniem zasady Fair Play. Zdobyliśmy Puchar Prezesa Lubuskiego Zrzeszenia LZS Jana Gralińskiego, który zajmie zaszczytne miejsce w naszej szkole. Każdy z uczestników Biegu Olimpijskiego otrzymał pamiątkowy dyplom, który brał udział w losowaniu nagród w postaci ufundowanych przez sponsorów rowerów.

Niestety nie udało się nikomu zdobyć dwukołowego prezentu. Najważniejsze było to że, wspólnie w ramach nowopowstałego w naszym ośrodku Szkolnego Koła PCK realizowaliśmy działanie promujące zdrowy i aktywny styl życia. Pokonaliśmy własne słabości  i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że jesteśmy zgraną grupą, która potrafi w ciekawy sposób zagospodarować czas wolny od nauki i szkoły. Pragnę z całego serca podziękować  i pogratulować wszystkim uczniom i ich rodzinom. Rodzicom dziękuje za pomoc w organizowaniu transportu, ale przede wszystkim za to, że byli wraz z nami w tak ważnym dla ich pociech momencie. Jestem z was wszystkich bardzo dumna!!!   

                                                                                                    Monika Stegeman

fot. Mała

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *