Święto Bibliotek

Święto Bibliotek 2019

W bibliotece w Krzeszycach, tradycją stało się, że ,,Tydzień bibliotek” zazwyczaj trwa nieco ponad miesiąc i tym razem też tak się stało. Uroczysty dzień bibliotekarza uświetniła poetka Janina Jurgowiak z Gorzowa Wlkp. Swoimi humorystycznymi wierszami, które zawsze wprawiają słuchacza w pogodny nastrój. 

Następnie gościliśmy autora książek młodzieżowych pana Arkadiusza Niemirskiego, znanego kontynuatora serii o ,,Panu Samochodziku”. Własną twórczość i fragmenty z życia prywatnego wzbogacił multimedialną prezentacją. Okazało się to bardziej przystępne w odbiorze dla młodzieży.

Warsztaty z kaligrafii dla dzieci pod kierunkiem artysty- malarza Urszuli Kołodziejczak, na stałe wpisały się do programu tygodnia bibliotek. Jak zawsze wiele się dzieje podczas warsztatów, w których trzeba wykazać się umiejętnościami plastycznymi i technicznymi.

Dobroczynne właściwości aloesu i jego zastosowanie w różnych dziedzinach zainteresowały szczególnie panie, które praktycznie i teoretycznie skorzystały z warsztatów. Aloes jako ,, panaceum” ma szerokie zastosowanie w medycynie, kosmetologii, a także w przemyśle spożywczym.

Kolejne spotkanie autorskie oraz warsztaty poprowadził zaprzyjaźniony z naszą biblioteką Zbigniew Masternak autor powieści młodzieżowych oraz regionalista i pasjonata ,,piłki błotnej”. Tym razem wyzwaniem z jakim musiała się zmierzyć młodzież z naszej szkoły było stworzenie komiksu, którego tematyka miała nawiązywać do historii gminy w której mieszkają, czyli Krzeszyc.


Podczas trwania święta bibliotek 2019, nie mogło zabraknąć spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki.
 Spotkaniu z naszymi klubowiczami towarzyszyła  lektura ,,Sekretne życie drzew” , której treść wzbudziła wiele emocji gdyż opisuje ona sporo nowych faktów z życia drzew i przedstawia je w zupełnie innym świetle. Książka zapewne nie każdemu przypadnie do gustu, ale  jest pozycją godną polecenia. Z najmłodszymi natomiast omawialiśmy książeczkę ,,Królik i Chopin”, w której zostały poruszone ważne tematy jak więzy rodzinne, przemijanie, a także jak istotne w rozwoju są różnego rodzaju pasje oraz przekazywanie wiedzy następnym pokoleniom, a wszystko to na przykładzie rodziny króliczej.

Cykliczne zajęcia dla dzieci ,,Kodowanie na dywanie”, pozwalają maluchom wyrazić wiele ekspresji ale i też zmuszają do umiarkowanego wysiłku umysłowego.  Dzieci lubią rywalizację i tym samym chętnie w zajęciach biorą udział. Zwłaszcza, że na koniec czeka słodka nagroda.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas „Tygodnia bibliotek”, szczególnie uczniom i wychowawcom oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Krzeszycach.

Święto Bibliotek i galeria zdjęć:

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *