Robert Aleksandrowicz wystąpi na MŚ

Robert Aleksandrowicz wystąpi na MŚ

YONEX BWF World Senior Badminton Championships Katowice 4-11.08.2019. W tej prestiżowej imprezie wystąpi Sulęcinianin Robert Aleksandrowicz.


Mistrzostwa Świata Badmintonie. Od niedzieli Katowice będę światową stolicą badmintona. Będzie to największe wydarzenie badmintonowe na świecie. 1507 zawodników z 56 krajów, z Europy, Azji, Ameryki Południowej, Afryki, Australii i Oceanii. W Mistrzostwach Świata zagra Sulęcinianin Robert Aleksandrowicz, jedyny zawodnik z województwa lubuskiego. Uzyskał kwalifikacje zdobywając dwa medale w  40. Indywiduanych Mistrzostwach Polski w Częstochowie.

Robert Aleksandrowicz zagra w grze mieszanej z Olgą Koniuch (Pruszków ) oraz z Tomaszem Lipskim (Warszawa)  w grze podwójnej mężczyzn. Na początek dużo szczęścia w losowaniu grze mieszanej Robert i Olga mają wolny los i czekają  na zawodników z Indii lub Szwecji. W grze podwójnej tak samo  Robert z Tomkiem mają wolny los i czekają  na zawodników Indii lub Rosji .

Na co dzień Robert Aleksandrowicz trenuje dzieci oraz osoby dorosłe  w Sulęcińskim Klubie Badmintona ,,Badminton4all”.
Trzymamy Mocno kciuki będziemy informować na bieżąco w relacjach z Mistrzostw Świata.

Jakub Chełstowski podczas konferencji prasowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – Śląskie jest atrakcyjnym miejscem do organizacji największych sportowych imprez, a katowicki Spodek wciąż przyciąga najlepszych sportowców i tłumy kibiców. Jestem przekonany, że mistrzostwa świata seniorów w badmintonie będą stały na wysokim poziomie i staną się znakomitą promocją regionu. W tym samym czasie, tuż obok Spodka, odbędzie finiszował etap prestiżowego Tour de Pologne, więc sportowych wrażeń kibicom nie zabraknie – zapewnił Marszałek.

W ramach World Senior Badminton Championships, w katowickim Spodku powstanie 29 kortów, na których odbędzie się 1.800 meczów. Do gier zostanie zużytych aż 12.600 lotek.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *