Jedno dziecko – Jedno drzewo

Jedno dziecko – Jedno drzewo

Jedno dziecko - Jedno drzewo

Nadleśnictwo Sulęcin i Gmina Sulęcin na podstawie zawartego porozumienia ustaliły, że akcja „Jedno dziecko – Jedno drzewo”  odbędzie się w dniach od 14.10.2019 r. do 20.10.2019 r.

W tym dniu rodzice dzieci urodzonych od 1 stycznia 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. będą mogli posadzić „własne” drzewo upamiętniające dla nich wyjątkowe wydarzenie jakim są narodziny dziecka. Do dnia 31.08.2019r. na terenie Gminy Sulęcin urodziło się już 100 dzieci.

Akcja nawiązuje do dawnej polskiej tradycji, zgodnie z którą zaraz po narodzinach dziecka jego rodzice sadzili drzewa, by później móc przyglądać się, jak rośnie ono wraz z dzieckiem. Każde drzewo ma symbolizować narodzone dziecko – nowe życie.

Miejsce sadzenia drzew: na terenie obiektów edukacyjnych Gminy Sulęcin.

Każde drzewo posadzone przez rodziców zostanie oznaczone tabliczką
z imieniem ich dziecka.

By wziąć udział w akcji „Jedno dziecko – Jedno drzewo” wystarczy zgłosić się do Nadleśnictwa Sulęcin wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 października 2019 r.

Zapraszamy serdecznie rodziców!

Formularz zgłoszeniowy, regulamin akcji, zgoda na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenie dotyczące utrwalania i rozpoznawania wizerunku na stronie internetowej Nadleśnictwa Sulęcin www.sulecin.szczecin.lasy.gov.pl

Materiał nadesłany przez Nadleśnictwo Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *