Sulęcińscy Seniorzy w Szczecinie

Sulęcińscy Seniorzy w Szczecinie

30.09.2019 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior +  działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie wraz z opiekunami wyjechali na jednodniową wycieczkę do Szczecina.

Seniorzy zwiedzili miasto charakteryzujące się wielkimi rondami i ulicami, wzdłuż których stoją eklektyczne, kilkukondygnacyjne kamienice. Całość ze swoimi gwieździstymi placami określana jest mianem Paryża Północy. Pomimo nie w pełni sprzyjającej pogody udało się zobaczyć najciekawsze architektonicznie obiekty na Wałach Chrobrego. Stanowią one reprezentacyjną część miasta, tworząc nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się spacerem z przewodnikiem  opowiadającym o historii i portowym charakterze miasta. Seniorzy podziwiali Zamek Książąt Pomorskich oraz Filharmonię Lodową i przepiękne Jasne Błonia, czyli szczeciński haide park oraz jedno z najstarszych działających nieprzerwanie w tym samym miejscu kin na świecie „Pionier”. Wszyscy pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domu w oczekiwaniu na następny wyjazd.  

Sulęcińscy Seniorzy w Szczecinie – galeria zdjęć:

Andrzej Stefan Żelechowski

Dyrektor OPS

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *