Wybory do Samorządu

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory w naszej szkole?  Oczywiście!

   Demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole to wyjątkowa tradycja. W tym roku również uczniowie uczestniczyli w gosowaniu. W ten sposób także włączamy się do ogólnopolskiej akcji przeprowadzenia demokratycznych wyborów do władz Samorządu . Samorząd Uczniowski powinien pełnić znaczącą funkcje w przygotowaniu młodych ludzi do roli   świadomych   i  aktywnych   obywateli  i obywatelek. Tworzą go wszyscy uczniowie i  uczennice. Działalność w Samorządzie Uczniowskim rozwija i uczy współpracy w grupie w atmosferze tolerancji  i szacunku.

  Kandydaci do samorządu przeprowadzili akcje informujące o programie.Komisja wyborcza zachęcała do udziału. Przeprowadzono działania przygotowujące uczniów do głosowania.

    Przed otwarciem lokalu wyborczego komisja wyborcza mogła sprawdzić na liście  poszczególne zadania: kampania informacyjna przeprowadzona, lokal przygotowany, uczniowie poinformowani o głosowaniu, materiały dla komisji przygotowane, karty dla głosujących też. Pozostało przystąpić o wyznaczonej godzinie do otwarcia drzwi lokalu wyborczego 🙂 O godzinie 08.00 pojawili się pierwsi głosujący. Frekwencja była wysoka. Uczniowie ustawieni w kolejce czekali, żeby skorzystać z możliwości wyboru i zagłosować na swojego kandydata lub kandydatkę. Wybrano w sposób demokratyczny Samorząd Uczniowski  w naszej szkole!  Teraz  nowy  SAMORZĄD  MA GŁOS   🙂

   Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy i pozdrawiamy wszystkich  organizatorów i uczestników demokratycznych i obywatelskich wyborów !

Opiekunkami Samorządu są: Barbara Nowak-Mazurczak i Wioletta Kaźmierczak.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego – galeria zdjęć:

Wioletta Kazimierczak

fot. SOSW

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *