Czas wychowanków

Czas wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim

11 października 2019 r. w auli Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Zaproszeni goście, Pan Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego, Pan Leszek Bajon – Starosta Słubicki, Pan Bogdan Hajkowicz, radny powiatu słubickiego i  Pani Beata Wieczorek – wiceprzewodniczącą rady miejskiej w Ośnie Lubuskim, swoją obecnością podkreślili świąteczny charakter  Dnia Nauczyciela.

 `          Świąteczne spotkanie w auli MOS rozpoczął solowy występ  Jakuba Ciepłego, który zahipnotyzował  zgromadzonych  wykonaniem  piosenki „Mama”.

W oficjalnej części spotkania zaproszonych gości przywitała  Dyrektor Ośrodka – Jolanta Kawecka-Smalec. Podczas swojego wystąpienia Pani Dyrektor podkreślała,  że zawód nauczyciela jest zawodem trudnym i odpowiedzialnym. Akcentowała odpowiedzialność nauczycieli za wychowanków, których dobry nauczyciel ukierunkuje  na właściwe działanie, rozwinie u nich zdolności  i zainteresowania. Przekaże wartości, którymi należy kierować się w życiu.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku  do uczniów, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają wychowanków. Mówiła: „To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa. To między innymi Wam zawdzięczam, że w naszej placówce panuje niepowtarzalna atmosfera. Atmosfera, dzięki której zarówno uczniowie, jak i my  – pracownicy szkoły – traktujemy ją jak wspólny dom”. 

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor również podziękowała pracownikom niepedagogicznym, bez których szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest. „Organizm nie funkcjonowałaby prawidłowo bez prawidłowego współdziałania poszczególnych organów. Nasz organizm – społeczność szkolna funkcjonuje dzięki zaangażowaniu i pracy pracowników obsługi i administracji. Dzieci mogą liczyć  na pomoc z ich strony tak samo, jak ze strony nauczycieli. Dziękuję Państwu za to, że nasza szkoła jest czysta, zadbana i bezpieczna. Dziękuję, mówiła, za pomoc udzielaną dzieciom, kiedy widzicie, że taka jest potrzebna, za to, że zwracacie uwagę na ich zachowanie i pomagacie  w procesie wychowania”. 

Zaproszeni goście bardzo ciepło, z uznaniem wypowiadali się na temat funkcjonowania placówki, byli  mile zaskoczeni atmosferą panująca w szkole oraz osiągnięciami naszych podopiecznych.

Podczas uroczystości nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi zostali uhonorowani podziękowaniami i nagrodami.

Później już tylko wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii prezentowali swoje umiejętności artystyczne, poprzez taniec i śpiew. 

                                              ***

Barbara Cage powiedziała: „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w dziecku wyjątkową osobę  i zachęca do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron”.Ta myśl koresponduje ze szczególnym wydarzeniem, bowiem na wniosek Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ośnie Lubuskim została przyznana  Pani Monice Stegeman  nagroda Ministra Edukacji Narodowej. Nauczyciel – wychowawca w MOS będzie honorowym gościem uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 14 października w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Czas wychowanków

Dzisiejszy dzień obfitował w wiele niespodzianek i dostarczył wiele pozytywnych emocji. W Sali konferencyjnej Starostwa powiatowego w Słubicach zostały wręczone nagrody Starosty Słubickiego – Pana Leszka Bajona. Pani dyrektor Jolanta Kawecka-Smalec wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman miały zaszczyt odebrać z rąk Pana Starosty nagrody.

Czas wychowanków – galeria zdjęć:

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *