Wielki sukces

Wielki sukces wychowanków MOS w Ośnie Lubuskim

13 października 2019 r. uczniowie z naszej szkoły Wiktoria Dylewska z kl. VII SP, Seweryn Zatorski z klasy VIII SP i Kacper Budniak z klasy VIII SP wraz z nauczycielem Panią Moniką Stegeman wzięli udział w I „Nietuzinkowym” Cross Lubniewickim. Organizatorem biegu na dystansie 12 km była gmina Lubniewice, Lubniewickie Towarzystwo Sportowe „Aktywni” oraz Ośrodek Wypoczynkowy „Magic Camping”.

Celem imprezy była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania w terenie. Było to kolejne działanie podjęte w ramach działającego w placówce Szkolnego Koła PCK.  Trasa przebiegała wokół jeziora Lubiąż. Złota Polska Jesień i słoneczna aura towarzyszyła biegaczom, którzy pokonując trudną trasę wokół jeziora Lubiąż mieli okazje podziwiać piękno krajobrazów Lubniewic. Wielkim sukcesem okazał się wynik Wiktorii Dylewskiej, która zdobyła I miejsce i stanęła na podium w swojej kategorii wiekowej. Kacper Budniak walczył wytrwale i w swojej kategorii wiekowej zdobył I miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Udowodniliśmy, że czas wolny można spędzić miło i aktywnie.