Badminton Talent Camp

Badminton Talent Camp 2019 odbył się w dniach 18-22.11.2019 w Józefosławie (pod Warszawą) w klubie LAVO. Na 12 profesjonalnych kortach wzięło udział 12 najbardziej uzdolnionych badmintonistów w Polsce w kategorii U13 (w tym medaliści Mistrzostw Polski). Trenowali pod okiem Jung Mi Lee z Korei – przypomnijmy, że jest to trenerka Kadry Narodowej Polski oraz Roberta Aleksandrowicza z Sulęcina – asystenta, powołanego przez Polski Związek Badmintona.

Jak mówi instruktor Robert: „Bardzo miłe zaskoczenie i niesamowite wyróżnienie dla mnie, było to świetne doświadczenie”. Jak powiedział, tak było, Sulęcinianin przez tydzień podziwiał koreańską szkołę badmintona. „Zróżnicowana rozgrzewka, technika, a nawet szybkość uderzenia lotki zrobiły duże wrażenie, zdobytą wiedzę na zgrupowaniu chcę przenieść na treningi w Sulęcińskim Klubie Badmintona Badminton4all”. W ciągu dnia odbywały się dwa treningi po dwie godziny oraz dodatkowe zajęcia z motoryki. Trenerzy jak i zawodnicy przeszli przez 100% ciężkich treningów. 

Po tym szkoleniu, na tej samej hali odbył się jeden z ważniejszych turniejów dla młodych badmintonistów – Grand Prix Polski. Wzięła w nim udział nasza zawodniczka – Weronika Aleksandrowicz – uczennica Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Trenerem Weroniki jest Adam Słomka. Już za tydzień sulęcinianin Łukasz Chudziński (SKBBadminton4all), który uzyskał kwalifikację z najlepszej „24” – a nie jest to łatwym osiągnięciem, również wystartuje w tym turnieju w grze pojedynczej i podwójnej chłopców. 

Miejmy na uwadze, że Robert Aleksandrowicz jest wykwalifikowanym instruktorem kadry wojewódzkiej KWM. PZBad wziął pod uwagę jego osiągnięcia i zaangażowanie, także w rozwój Sulęcińskiego Klubu Badmintona „Badminton4all”.   
Podsumowując Badminton Talent Camp 2019 uważamy za udany! 

Badminton Talent Camp – galeria zdjęć:

SKBBadminton4all

Madman

fot. SKBB

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *