Wieści z SOSW

Wieści z SOSW w Sulęcinie

Andrzejki 2019

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj, wieczór wróżb odprawianych w Wigilię św. Andrzeja.

                27 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, uczniowie przenieśli się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Pani Ula, Kasia, Agnieszka i Marzena w ten niezwykły dzień zamieniły się w przyjazne czarownice i przygotowały dzieciom  tradycyjne wróżby: lanie wosku przez czarodziejski klucz, serce z imionami, a także losowanie karteczek z wróżbami, dzięki którym można było się dowiedzieć jaki prezent w tym roku dostaniemy od Mikołaja. Zabawy i wróżby przyniosły uczniom wiele radości i pozytywnych emocji. Ten wyjątkowy i czarodziejski nastrój dopełniła także magiczna dekoracja – blask świec i kolorowych świateł.

Zabawa Andrzejkowa połączona została z urodzinami naszych wychowanków: Tomasza, Krysi i Janka. Rodzice zadbali o słodkości dla wszystkich dzieci. Koledzy i koleżanki dla naszych jubilatów przygotowali własnoręcznie  kartki z życzeniami. Całą imprezę uświetniły tańce przygotowane przez panią Anię.

                Zabawa, wróżby, wspólne celebrowanie urodzin sprawiły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy i integracji grup zespołów edukacyjno – terapeutycznych, grupy rewalidacyjno – wychowawczej i oddziału przedszkolnego.

M. Plota

A. Bojar

Wieści z SOSW – Bystry Przedszkolak

Dnia 28.11.2019 roku przedszkolaki z SOSW w Sulęcinie pod opieką Eweliny Dudasz i Aleksandry Myszczak wzięły udział w I Olimpiadzie „Bystry Przedszkolak”zorganizowanej przez  Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Międzyrzeczu.

            Tym razem nasze przedszkole było reprezentowane przez Agatę Mielczarek, Jana Ruszyńskiego – Gorzelińskiego i Jakuba Kaniuczoka. W Olimpiadzie uczestniczyły również dzieci z Międzyrzecza, Sulechowa, Słubic i Świebodzina.

            Wszystkie drużyny zostały powitane gorącymi oklaskami, a następnie przedszkolaki i ich opiekunowie złożyli przysięgę podczas, której obiecali, że będą sumiennie i z uśmiechem wykonywać zadania, które zostały dla nich przygotowane.

            Zawodnicy zmierzyli się z następującymi zadaniami: łączenie łańcucha pięciu ogniw wg. wzoru, układanie puzzli 3 – elementowych , układanie elementów dzielonych na pół (pionowo, poziomo i ukośnie), ułóż tak samo oraz  połącz w pary – przeciwieństwa.

Każda osoba w grupie wykonywała to samo zadanie równocześnie w określonym czasie 5 minut.

Dodatkowym zadaniem dla wszystkich grup było ozdobienie Sowy metodą wydzieranki z kolorowego papieru.

            Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywały zadania, które wymagały skupienia i logicznego myślenia.

            Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwało Jury, które bacznie obserwowało  zawodników i przydzielało punkty za wykonane zadanie.

Wszystkim zawodnikom udało się wykonać zadania prawidłowo i w określonym czasie.

            Po ogłoszeniu wyników Olimpijczycy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody.

            To, że ta Olimpiada była wyjątkowa nie ulega wątpliwości. Dlaczego warto było wziąć w niej udział? Ponieważ każdy z uczestników został zwycięzcą! Pokonywanie barier w fantastycznej atmosferze wzmacnia poczucie własnej wartości, dodaje odwagi , mobilizuje do podejmowania dalszych wysiłków i daje radość z osiągniętych sukcesów.

Dzieci wróciły szczęśliwe!

Aleksandra Myszczak

        Listopadowe  sukcesy uczniów SOSW w Sulęcinie

Jubileusz 100-lecia PCK w tym roku uczczono w sposób szczególny. Uczniowie naszej szkoły wymalowali prace na 40. Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W konkursie wzięło udział 518 dzieci i młodzieży z 53 placówek oświatowych województwa lubuskiego. Wielkim sukcesem okazały się wyniki naszych uczniów. I miejsca zdobyli: Aleksandra Poznańska, Maciej Czerwiński, Jakub Krawczyk, Jakub Kokot oraz Krzysztof Wołyniec. Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela Pani Moniki Stegeman. Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy pokonkursowej odbyło się 8 listopada 2019 o godz. 10:00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Uczniowie SOSW w Sulęcinie w tegorocznej edycji konkursu wymalowali przepiękne i oryginalne prace o tematyce historycznej. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości” (V edycja) odbyło się w Lubuskim Muzeum Wojskowym w dniu 11. listopada 2019 o godz. 13.00, przy wyjątkowo pięknej i słonecznej pogodzie jak na tę porę roku.

Prezes Towarzystwa Przyjaciół LMW, dr Włodzimierz Kwaśniewicz oraz Koordynator konkursu i kierownik Działu Sztuki, Promocji i Edukacji LMW – Magdalena Poradzisz-Cincio ogłosili nazwiska autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac. Jak co roku, także tym razem, na konkurs wpłynęła wielka liczba prac z całego województwa.

Z naszej szkoły I miejsce zdobyli uczniowie kl. VII-VIII SP Adrian Bucki i Damian Seremak II miejsce wywalczył sobie uczeń kl. III SPdP Konrad Kowalczyk, a wyróżnienia zdobyli: Piotr Wiśniewski, Jakub Białek, Jakub Kokot, Jan Sokół, Jan Wierciński, Maciej Czerwiński, Dorota Wołyniec, Krzysztof Wołyniec. Prace wykonane zostały pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Moniki Stegeman         i nauczyciela historii Pani Wioletty Kaźmierczak. Prace naszych podopiecznych zachwycają  nie tylko kolorem i formą lecz także doskonałym warsztatem i nowatorstwem. Dlatego postanowiono przyznać rekordową liczbę wyróżnień. Po wręczeniu dyplomów i nagród odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy. Nagrodzone i wyróżnione prace, oglądać będzie można w holu wystaw czasowych Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie do 31. grudnia 2019 r.

Po raz pierwszy uczniowie SOSW w Sulęcinie aktywnie i zdrowo uczcili święto Niepodległości biorąc udział w IV Biegu Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta Ośno Lubuskie.  Uczniowie kl. VII-VIII SP: Mateusz Nowacki, Damian Seremak, Agnieszka Kowzan, Kinga Rygiel, Radosław Pryputniewicz, Aleksander Krupa wraz z najbliższą rodziną oraz z wychowawcą klasy Panią Moniką Stegeman pokonali dystans 5 km wokół jeziora Reczynek w Ośnie Lubuskim. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, a grupowo wywalczyliśmy sobie okolicznościowy puchar. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród, gorący poczęstunek oraz integracyjne biesiadowanie przy ognisku.

                                                                                                                                   Opracowała Monika Stegeman

od redakcji: duży album ze zdjęciami jest opublikowany na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/sulecinmadman/

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment