Ferie w Krzeszycach

Ferie w Krzeszycach

                        Ferie w bibliotece 2020.

W raz z rozpoczęciem ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach zaprosiła wszystkie chętne dzieci na zajęcia kreatywne połączone z czytaniem i zabawami ruchowymi.
Do wykonania wielu prac wykorzystaliśmy produkty recyklingowe, dzięki czemu uczestnicy musieli wykazać się dużą wyobraźnią, co zresztą uczynili.

W pierwszym dniu zajęć dzieci wykonały zabawne bałwanki z butelek PED, ilustrację  przestrzenną na papierze oraz pobawiły się w rozkodowywanie zakodowanych obrazków. Następnie pograliśmy w kalambury, które również doskonale oddziaływają na dziecięcą wyobraźnię. Poniedziałkowe zajęcia zakończyliśmy przeczytaniem książki z serii: ,,Przygody Fenka-segreguję śmieci”.

Wtorkowym zajęciom towarzyszyła podobnie tematyka zimowa. Z racji tego, że nie ma śniegu postanowiliśmy stworzyć bałwana recyklingowego z różnego rodzaju plastikowych odpadów, torebek foliowych, papieru, itp.  Wesoły bałwan, dość pokaźnych rozmiarów codziennie wita czytelników i przypomina nam , że zima trwa w pełni. Dekoracyjne śnieżynki były kolejnym zadaniem do wykonania tego dnia i wyszły znakomicie, zdobiąc okno biblioteki. Gra ,,Wszędobyl ”, która towarzyszy nam podczas zajęć pozwala poznać regiony Polski, m.in. Śląska cieszyńskiego.

Czwartek był niezwykle energiczny , wykonanie strojów karnawałowych z ,,niby-śmieci” wzbudziło wiele zainteresowania jak i mnóstwo radochy. Szeleszczące reklamówki, kawałki tkanin, arkusze papieru sprawiły, że dzieci na pewno wyczerpały w pełni swoją wyobraźnię. Towarzyszyła nam również książka ,,Opowiadania do chichotania” i zabawy ruchowe min.
 z chustą Klanza, wszystko przy dźwiękach wesołej muzyki.

W związku ,że trwa jeszcze karnawał dzieci wykonały maski swoich ulubionych postaci.
Powstały m.in. podobizny kotków, króliczków czy piesków. Ponadto zajęliśmy się kodowaniem na wesoło i na przygotowanej wcześniej planszy umieściliśmy obrazki do odkodowania, zadanie zostało wykonane.
 Z myślą o swoich sympatiach, wykonaliśmy też kartki Walentynkowe, mimo że do tego święta jeszcze jest trochę czasu. Na koniec nasi uczestnicy otrzymali drobne upominki i słodki poczęstunek.

Spotkania w krzeszyckiej bibliotece zawsze mają na celu rozwijać najmłodszych intelektualnie i artystycznie, poza tym pomagają przełamywać różnego rodzaju zahamowania, bariery i wspólnie się integrować z rówieśnikami. Z zajęć dzieci wychodzą zadowolone i zawsze ,,bogatsze” w nowe doświadczenia i umiejętności, które przydają się
im w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim dzieciom uczestniczącym w zajęciach ich rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do biblioteki na zajęcia o których informujemy na bieżąco na naszych stronach.

Ferie w Krzeszycach – więcej zdjęć na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/sulecinmadman/

Madman

Biblioteka w Krzeszycach

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *