X edycja

X edycja Sulęcin Reggae Festiwal.

W dniach 4 i 5 września czeka na Was dziesiąta, wyjątkowa, jubileuszowa edycja kolejnego muzycznego wydarzenia w Sulęcinie – przed nami Sulęcin Reggae Festiwal. Za nami już dziewięć edycji tego trójkolorowego festiwalu, na którym pojawiają się zarówno miłośnicy muzyki reggae, jak i sympatycy dobrej zabawy z całego województwa oraz dalszych części kraju.

SRF to mały, ale niesamowicie energetyczny festiwal. To idealna propozycja na spędzenie wrześniowego weekendu w gorących i pozytywnych wibracjach muzyki reggae, ska, roots i dub. W tym roku, przez sytuację z pandemią świętować będziemy skromniej, z mniejszą ilością koncertów, nie dwa dni koncertowe a jeden, jeden ale bardzo energetyczny. Na naszej festiwalowej scenie pojawią się zespoły:


BAKSHISH


To jeden z pierwszych i najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Został założony w Kluczborku w 1982 r. jako Bakszysz i od ponad 37 lat nagrywa, koncertuje i inspiruje kolejne pokolenia. Obecnie skład zespołu tworzą: Jarek JAreX Kowalczyk (wokal), Anna Mrożek (wokal), Damian Poprawa (bas), Tomasz Łukasiewicz (perkusja), Radosław Ciurko (klawisze), Artur Kocan (gitara rytmiczna), Radosław Sokołowski (gitara solowa ).

The Bartenders


Spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki. Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.)

N4ME IT SOUND


N4ME IT SOUND to Carmel i Awiom. Zderzenie osobowości, które wybucha coraz to nowszymi przedsięwzięciami. Obydwoje wnoszą w projekt bagaże swoich artystycznych doświadczeń i tworzą. W zdecydowany sposób manifestują światu swoje zaangażowanie w muzykę i szeroko pojęte środowisko, nie tylko w ujęciu ekologicznym i społecznym. Zwiedzając kraj szerzą pozytywną energię i zachęcają do uniesienia się na muzycznej fali, okraszonej starannie wypracowanym przekazem. Swoją muzyką N4ME IT SOUND dzielili się podczas m.in. The Vision Festival, Grass Roots Festiwal, Dub Weekender’a, oraz wielu wielu innych wydarzeń.


Sulęcin Reggae Festiwal to nie tylko muzyka, to również działania pokazujące i promujące kulturę i sztukę reggae. Tradycją festiwalu jest Turniej Piłki Nożnej o puchar króla reggae i wielkiego miłośnika futbolu – Boba Marleya, który odbędzie się 4 września (boisko w Parku Miejskim). W programie również przeróżne muzyczne warsztaty, seanse filmowe jaki i wystawy fotograficzne pokazujące dziesięć lat sulęcińskiego reggae festiwalu.


X edycja – PROGRAM:

04.09 – piątek*** Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Boba Marleya
godz. 17:00, miejsce: Park Miejski / boisko.


Drużyny 4 os (zapisy o 16.30)
Szczegółowe informacje: http://bit.ly/TurniejBoba2020
– Warsztaty (w przygotowaniu), SOK, ul. Moniuszki 1, godz 19.00
– Wystawa fotografii : Trójkolorowe 10 lat S.R.F.
godz. 20:00, miejsce: Letnia Scena SOK, ul. Moniuszki 1
– Bębniarskie Jam Session, miejsce: Pod Lipą (teren SOK) , godz. 19:00
– Seanse filmowe (w przygotowaniu), miejsce: Letnia Scena SOK
(namiot festiwalowy), godz. 20:00,
– Muzyczna Historia Polskiego Reggae
miejsce: Letnia Scena SOK (główna scena), godz. 20:30
Na wszystkie wyżej wymienione wydarzenia wstęp wolny.

05.09 – sobota
Letnia Scena SOK, godz. 18:00
– N4ME IT SOUND, godz. 19:00
– THE BARTENDERS, godz.20.30
– BAKSHISH , godz 22:00
*czas występów orientacyjny
*** Wystawa fotografii : Trójkolorowe 10 lat S.R.F.
godz. 18:00, miejsce: Letnia Scena SOK, ul. Moniuszki 1
*** After Party z N4ME IT SOUND
miejsce: Letnia Scena SOK (główna scena), do godz 24.00
Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż / ilość ograniczona)
Istnieje możliwość zapłaty przelewem – numer konta bankowego: 87 1240 3624 1111 0000 3063 3313, przelew z dopiskiem „Sulęcin Reggae Festiwal 2020″)
Bilety do odbioru przed koncertem!

Czekamy na Was Rasta ferajna.
Zapraszamy do Sulęcina.
Big Up! / ONE LOVE!

Organizator: Sulęciński Ośrodek KulturyWydarzenie w reżimie sanitarnym:

  • zachowujemy odstęp
  • zakrywamy usta i nos
  • dezynfekujemy ręce
  • uważamy na siebie i innych

X edycja Sulęcin Reggae Festiwal – Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury.

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *