Natura-Kultura

Natura-Kultura

W ostatnim czasie obserwujemy i słyszymy, jak bardzo potrzeba ludziom nadziei i poczucia bezpieczeństwa. Kontaktu z naturą i drugim człowiekiem, a także kontaktu z kulturą, który na długi czas został odebrany.

Ekipa Sulęcińskiego Ośrodka Kultury zastanawiała się, co możemy zrobić, aby zaspokoić przynajmniej część tych potrzeb.Tak powstał pomysł zorganizowania Festiwalu Natura-Kultura, który ma na celu poprawę jakości funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości. Zminimalizowanie negatywnych emocji, lęku, obaw, poprzez kontakt z naturą i kulturą, oczywiście w bezpieczny sposób.

Natura-Kultura pozwoli oderwać się od codzienności i poczuć nadzieję będąc bliżej natury. Festiwal połączy pasjonatów natury, podróży, muzyki, sztuki, literatury i przygód.

Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 września 2020 r. na terenie Sulęcina i okolic. W programie znajdziemy m.in. spotkania autorskie, piesze wycieczki po najpiękniejszych miejscach w okolicy Sulęcina. Działania z ideą „nie kupuj nowego, bądź eko” – warsztaty upcyklingu. Będzie również Pchli Targ, spływ kajakowy oraz sprzątanie Postomii i jej okolic. Wystawy rękodzielników, wystawy podróżnicze, muzyka natury, koncerty i wiele innych równie ciekawych atrakcji.

Jeżeli chciałabyś/chciałbyś współtworzyć z SOK-iem ten piękny i wyjątkowy Festiwal – w różnych formach – może chcesz pokazać, co tworzysz, może masz pomysł na ciekawe warsztaty, może masz ciekawą historię, której wysłuchamy przy ognisku, a może chcesz nas wesprzeć dobrym słowem lub dobrą myślą skontaktuj się z organizatorami. Na Twoje zgłoszenie czekają do czwartku (10 września).
pod nr tel. 665 444 623 – Natalia, tel. 501 758 991 – Jacek.
e-mail: biblioteksoksulecin@gmail.com / dyrektorsoksulecin@gmial.com

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *