Komunikat KPP Sulęcin

Komunikat KPP Sulęcin

MDD – maseczki, dystans i dezynfekcja. Policyjne kontrole w trosce o życie i zdrowie obywateli.

Od wczoraj (10 października) w życie weszły obostrzenia związane ze znacznym przyrostem tempa zachorowań na SARS-CoV-2 w Polsce. Teraz jak nigdy wcześniej, musimy wykazać się solidarnością. Walczymy we wspólnej sprawie, jaką stanowi zdrowie i życie ludzkie. Zgodnie z rotą policyjnego ślubowania, mundurowi wyruszyli na ulice miast, gdzie kontrolują przede wszystkim obowiązek zakrywania ust i nosa.

Od soboty (10 października) w życie weszło nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów  w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wydanie rzeczowego dokumentu stanowi reakcję władz państwowych na znaczne zwiększenie tempa przyrostu zachorowań na SARS-CoV-2 w Polsce. Najczarniejsze karty zdarzeń stanowią liczby zgonów spowodowane wirusem.

Aby zahamować przyrost tych dramatycznych statystyk, konieczny jest częściowy powrót do obostrzeń. Najprościej określić można go w trzech słowach: maseczki, dystans i dezynfekcja czyli MDD. Te działania, według specjalistów mogą okazać się zbawienne dla życia i zdrowia naszych obywateli. Na ulicach całego kraju, w tym również na terenie powiatu sulęcińskiego ruszyły wzmożone kontrole Policji. Mundurowi sprawdzają przede wszystkim czy obowiązek zakrywania ust i nosa, zarówno w przestrzeni zamkniętej (na przykład w sklepach) jak i otwartej (na przykład na ulicach, cmentarzach) jest przestrzegany.

Po pierwszych dniach obowiązywania nowych obostrzeń wniosek jest jeden. Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego w znaczniej większości wzięli sobie do serca obowiązek noszenia maseczek. Niestety zdarzają się także wyjątki od tej reguły. W takich przypadkach funkcjonariusze podejmują zdecydowane działania. Przed policjantami kolejny okres wzmożonej pracy, związany z kontrolą przestrzegania obostrzeń i kwarantanny. To nie czas na prośby i zwracanie uwagi. Obecny przyrost liczny zachorowań powinien dać nam wszystkim do myślenia. Walka toczy się o nasze zdrowie i życie. Tylko razem, możemy ją wygrać!

Źródło: starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *