Puchar Polski

Puchar Polski w grach pojedynczych z udziałem Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all”!

To był niezwykły turniej – dlaczego? Otóż Puchar Polski odbył się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Kadry Narodowej Badmintona (COPB) Józefosław 3/6.11.2020 ( koło Warszawy). Uczestnikami było dwunastu najlepszych chłopców U 17 z całej Polski, a w tym pochodzący z Sulęcina młody badmintonista – Łukasz Chudziński SKBBadminton4all. Wszyscy zawodnicy zostali powołani przez Polski Związek Badmintona.

Turniej i szkolenia przeprowadzili trenerzy kadry narodowej Adam Załęski oraz Zbigniew Jasiulewicz. Szczególną uwagę zwracali na technikę uderzenia i pracę nóg. W czasie zawodów można było obserwować kadrę narodową elity. Dla młodszych zawodników było lekcją i mogli wziąć z nich przykład. Zajęcia te prowadzili główni trenerzy kadry narodowej elity: Steve Butler, Robert Mateusiak i Łukasz Moreń. Podczas turnieju obecny był także prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, który wręczał wartościowe nagrody. Łukasz pokonywał na boiskach swoje własne granice, co nie było dla niego łatwe – podkreśla obecny przy nim trener klubowy Robert Aleksandrowicz, który brał czynny udział w całej akcji szkoleniowej. Najbardziej emocjonującym meczem było zwycięstwo nad czwartym zawodnikiem w Polsce.
Jak widać jest to kolejny ogromny sukces na koncie Sulęcińskiego Klubu Badmintona „Badminton4all”.

Już w przyszłym tygodniu zawodnicy SKBB – Natalia Banasiak, Weronika Aleksandrowicz, Mikołaj Darmograj i Łukasz Chudziński wezmą udział w jednym z największych turniejów w Polsce – XX. Mazovia Cup w Markach (koło Warszawy). Takie doświadczenia można zdobywać tylko dzięki ciężkiej pracy!
GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU SKBBadminton4all.

Madman

Puchar Polski – więcej zdjęć: https://www.facebook.com/sulecinmadman/

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *