Mazovia Junior Cup

Mazovia Junior Cup – podsumowanie

Sulęciński Klub Badmintona „Badminton4all” znów triumfuje.

W dniach 13-15.11.2020 w Markach (koło Warszawy ) odbyła się XX Mazovia Junior Cup. Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza w Badmintonie. W Mareckim Centrum Edukacyjno –Rekreacyjnym  rywalizowało  ponad 200 zawodników z całej Polski. Tym też wzięli udział zawodnicy z Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all”.
Fantastycznie zaprezentowała się najmłodsza zawodniczka – Natalia Banasiak (10lat). Zdobyła Wicemistrzostwo w grze pojedynczej U11. Jest to pierwsze takie osiągnięcie Natalki – na arenie krajowej. Każdemu meczowi towarzyszyły łzy i emocje, było to ogromne przeżycie. Natalia otrzymała nagrodę pieniężną oraz duży puchar, który na pewno długo będzie przypominać o tym wydarzeniu i pięknym zwycięstwie. Serdeczne gratulacje Natalko!

Mazovia Junior Cup 2020 – zdjęcia: https://www.facebook.com/sulecinmadman/

Łukasz Chudziński i Julia Pająk ( MKS Orlicz Suchedniów) w grze mieszanej przeszli jak burza. Pokonali faworytów w grupie rozstawiana parę ¾ Arkadiusza Dydyńskiego i Julię Stankiewicz z UKS Hubal Białystok 19:21, 21:18, 23:21. Zwyciężyli  z Mikołajem Morawskim (KS Badminton Kobierzyce) i Otylią Karbowniak (AZSWAT Warszawa) i tym samym awansowali do ćwierćfinału. W ćwierćfinale  musieli uznać wyższość doświadczonej parze Jacob Toczek /Julia Piwowar (BKB Set Mazańcowice) i ostatecznie zajęli bardzo dobre miejsce 5-8.
W grze pojedynczej U17 Łukasz Chudziński odpadł dopiero w czwartej rundzie turnieju. Walczył o medal z Bartoszem Krajewskim z ABRM Warszawa 21:18, 17:21, 14:21, dzięki temu zdobył ponownie mocne miejsce 5-8.

Weronika Aleksandrowicz wygrała po jednym meczu w grze pojedynczej i w grze podwójnej U17.
Zawodników wspierali klubowi trenerzy – Bogumiła i Robert Aleksandrowicz, którzy spędzali razem z badmintonistami nawet 13 godzin na hali.
Niestety w naszej ekipie zabrakło Mikołaja Darmograja – tym razem trzymał kciuki za nas w domu.

Zawody były zorganizowane przez UKS Milenium Warszawa – Leszka Jagodzińskiego. Współorganizatorem było Ministerstwo Sportu, Powiat Wołomiński, firma Yonex, Pzbad i inni. Podczas trzydniowego turnieju byli obecni Prezes Polskiego Związku Badmintona – Marek Krajewski i Dyrektor Sportowy – Katarzyna Garbacka. Sędzią Głównym był Marek Krawczyk

Sulęciński  Klub Badmintona ,,Badminton4all” nieustannie działa i pokazuje owoce swojej ciężkiej pracy wykonywanej na treningach. Dzięki temu mogą godnie reprezentować Miasto i Gminę Sulęcin, a także klub. Warto też wspomnieć o firmie Toma Projekt – Mirosław Tomaszyk, który dodaje skrzydeł młodym badmintonistom z Sulęcina i wspiera finansowo klub – dziękujemy.

Jak mówi trener Robert Aleksandrowicz: Trenujemy dalej, kolejne turnieje przed nami. 28.11.2020 Klasyfikowany Krajowy Turniej Badmintona Młodzików Młodszych Juniorów Młodszych.
4-6.12.2020 Grand Prix Polski Juniorów Młodszych

Sulęciński Klub Badmintona „Badminton4all”

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *