Sztab Sulęcin

Sztab Sulęcin – 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Znamy ostateczną kwotę zbiórki podczas sulęcińskiego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna kwesta, choć zorganizowana w odmiennych realiach o kilkanaście tysięcy złotych przebiła zeszłoroczne osiągnięcie. Po raz pierwszy wiele wydarzeń zostało przeniesionych do sieci – to właśnie w takiej formie odbywał się sobotni festiwal J&J Day podczas którego zagrały: MAW2020, Trupięgi, Kufajka Rencisty oraz Łukasz “Łyczek” Łyczkowski i Arek Jurusz z zespołu 5 Rano. Także niedzielne występy – solistek Studia Piosenki SOK, oraz pokaz tańca hinduskiego – przeplatane licytacjami cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Pozostałe atrakcje przygotowano tak, aby ograniczyć możliwość gromadzenia się.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy mimo mrozu, od rana kwestowali nie tylko w Sulęcinie ale i okolicach, oraz ofiarności wszystkich wrzucających do puszek, eskarbonek, oraz biorących udział w licytacjach aktualny rekord sztabu Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, to: 75833,11 zł!

Na tę kwotę złożyły się:

– 43042,41 zł – wpłaty do puszek kwestarskich (w tym ponad 700zl w walutach obcych)

– 20851 zł – wpłaty do eSkarbonek

– 11939,70 zł – aukcje za pośrednictwem portalu Allegro

Najwyższą kwotę osiągnęła licytacja podczas J&J Day Online – spontanicznie zaproponowane przez widzów morsowanie z “Łyczkiem” osiągnęło zawrotną sumę 16000 zł.

Sztab Sulęcin – Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *