Zderzenie cysterny z busem…

W dalszym ciągu trwają czynności na miejscu wypadku drogowego na drodze krajowej 22 po zderzeniu się cysterny z płynnym gazem i busa. Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych.

W czwartek /04.02./ około godziny 17.00 oficer dyżurny KPP w Sulęcinie został powiadomiony, że na drodze K-22 w rejonie skrzyżowania na Rudnicę doszło do zderzenia się dwóch pojazdów. Jeden z nich przewoził płynny gaz. Niezwłocznie na miejsce skierowano patrol policji, straż pożarną i pogotowie.
Na miejscu policjanci ustalili, iż kierujący samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo przejazdu dla pojazdu ciężarowego marki Iveco, który przewoził płynny gaz. W wyniku zderzenia oba pojazdy wypadły z drogi i przewróciły się.
W wypadku ranni zostali obaj kierowcy, jeden z nich przebywa nadal w szpitalu i jego stan lekarze oceniają jako ciężki.

Z uwagi na realne zagrożenie wybuchem droga na odcinku kilku kilometrów została wyłączona z ruchu i prowadzone są objazdy. W chwili obecnej policjanci i strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia i trwają czynności zmierzające do usunięcia pojazdów i przywrócenia ruchu na drodze.

asp. sztab. Alina Słonik

fot. KPP Sulęcin

Autor: Madman

Podziel się na