Sukcesy młodych szachistów…

„Sukcesy młodych szachistów z Sulęcina”

W dniu 22 kwietnia w Zielonej Górze w Domu Harcerza rozegrano pierwszą edycję turnieju dla dzieci i młodzieży”Zielony Mat.”  Następne turnieje w tym cyklu 10 czerwca, 7 października i 2 grudnia. W grupie „A” dla zawodników od IV kat.wzwyż/liczony do rankingu FIDE/ zwyciężył 9-letni Paweł Musin z Sulęcina. Drugie miejsce zajął Mikołaj Mończak z Zielonej Góry. Wśród 22 zawodników zdobywając 4,5 pkt.z 5 partii. Pawel Musin uczeń II klasy Szkoły Podstawowej im.Polskich Olimpijczyków jest w kadrze wojewódzkiej młodzików. Jest wyróżniającym szachistą młodego pokolenia i ma szansę być finalistą Mistrzostw Polski do lat 10.

W dniu 1 maja odbył się X Międzynarodowy Turniej Szachowy Gryfino- OPEN JUNIOR 2017. Duży sukces osiągnęła Oliwia Musin z Gimnazjum Sulęcin zajmując II miejsce zdobywając 7 pkt.z 9 partii. Wygrała Zofia Reszka 7,5 pkt. ze Skierniewic pokonując w 9 rundach 60 zawodników. Oto miejsca pozostałych szachistów z Sulęcina, IX miejsce Damian Świerc 6 pkt.z SP Sulęcin i XXXIV miejsce Weronika Kłosińska 4,5 pkt.