Cmentarz Janowski we Lwowie – spotkanie autorskie

08.09 Sulęcin gościł znamienitych gości z Uniwersytetu Szczecińskiego profesora Ryszarda Tomczyka oraz dr Barbarę Patlewicz.

Cmentarz Janowski we Lwowie – spotkanie autorskie

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z młodzieżą. Na zaproszenie wicestarosty Tomasza Prozorowicza naukowcy ze Szczecina poprowadzili wykłady z naszych szkołach średnich. Wykłady toczyły historii oraz stosunków z Ukrainą. Profesor Ryszard Tomczyk poprowadził swój wykład dla młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym , a dr Barbara Patlewicz dla młodzieży z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych.

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej

Wiedzieć więcej o świecie

8.09.2017r.

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie gościliśmy dr.  Barbarę Patlewicz z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych  Uniwersytetu Szczecińskiego

Wykład na temat  współczesnych relacji międzynarodowych,  zawiłościach dyplomacji, jej wpływie na losy państw i społeczeństw,  a także  sposobach i narzędziach, które pomagają zapobiegać światowym  konfliktom,             wygłoszony przez panią doktor,  uzmysłowił , jak ważną rolę  odgrywa  wiedza o dzisiejszym świecie.  Nie zabrakło odniesień do  burzliwej europejskiej historii, ścieraniu się rozmaitych ideologii i wpływów,    zderzania się w niej różnych cywilizacji i wynikających z tego konsekwencji. Uczniowie  nie tylko zgłębili tajniki współczesnej cywilizacji ale  też  przekonali się  o znaczeniu i konsekwencjach międzynarodowych relacji w życiu jednostek i społeczeństw.

Karina Rogowska

Cmentarz Janowski we Lwowie – spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie

Następnie dwójka naszych gości wzięła udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym w bibliotece publicznej, gdzie przedstawiali swoją pracę oraz prezentowali najnowszą książkę Cmentarz Janowski we Lwowie.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *