Brat naszego Boga

8.09.2017r. Wiejski Dom Kultury w Jarnatowie

Brat naszego Boga – spektakl teatralny

Kilka zdań twórców o spektaklu

„Wszystko tkwi w człowieku trzeba tylko sił które je wydobędą”. Nasz spektakl w całości odzwierciedla postać brata Alberta. Opierając historię życia naszego świętego na czasach współczesnych stwierdziliśmy, jako realizatorzy i twórcy, że tym bardziej przybliżymy przesłanie tego św. biedaczyny gdyż współczesność jest niezmienna wobec dawniejszych czasów, wciąż ociera się o biedę wyzysk społeczny, zbyt silny system w którym przetrwają tylko mocni, a przede wszystkim ciągły wybór, który polega na walce między dobrem a złem. Poruszamy też temat samotności, która jest w obecnych czasach bardzo głęboko zakorzeniona w człowieku i z którą nie jednokrotnie człowiek nie jest w stanie sam sobie poradzić, jeżeli brak mu Wiary. Sądzimy że wiara jest wszystkim co mamy i to też nie zależnie od czasów w których żyjemy.

Wiara jest w stanie podnieść z największego upadku, a przecież tych upadków w obecnym świecie jest aż nazbyt dużo. Więc wszystko tkwi w człowieku. I trzeba sił które to wydobędą. Trzeba takiej postaci jak Adam Chmielowski który stał się Albertem, by pojąć co to znaczy człowiek, trzeba olbrzymiej siły Brata Alberta by pojąć co to znaczy świętość, a tam gdzie jest świętość i człowieczeństwo, czy człowieczeństwo i świętość jest szansa, duża szansa, dla tego świata. Bo tu przecież chodzi o pomoc chociaż jednemu człowiekowi, w myśl słynnego żydowskiego powiedzenia : „Pomóc jednemu człowiekowi to jak pomóc całemu światu”.

Karol Wojtyła – „Brat naszego Boga”
Reżyseria i adaptacja – Artur Nełkowski
Choreografia – Agnieszka Błaszkowska
Muzyka – Mikołaj Kwiatkowski
Projekcje – Dominik Jakubczak

Obsada spektaklu :
Agnieszka Błaszkowska
Aleksandra Górecka
Anna Klemenczak
Helena Sługocka
Daniel Żołędziejewski
Dominik Jakubczak
Kajetan Sługocki
Mikołaj Kwiatkowski

Brat naszego Boga – galeria zdjęć:

Organizatorzy – http://www.goklubniewice.pl/

Partnerzy – Sołectwo Jarnatów, Stowarzyszenie Kobiet z Jarnatowa

Projekt „Teatralne Laboratorium Kultury” dofinansowany z MKiDN oraz program Kultura Dostępna.

Przed spektaklem na przybyłych czekała niespodzianka, ponieważ organizatorzy przygotowali wystawę fotograficzną. Zdjęcia autorstwa między innymi Krzysztofa Nesterowicza przedstawiają miejsca w Jarnatowie, które na pewno warto odwiedzić.

Madman

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *