SKBB w Polanowie

Krajowy Turniej Badmintona

SKBB w Polanowie

Kolejny sprawdzian Sulęcińskiego Klubu Badmintona Badminton4all można zaliczyć do udanych. Na koniec długiego majowego weekendu badmintoniści pojechali na Krajowy Turniej Badmintona do Polanowa. Mimo to, iż trenerzy dali przedtem  tydzień przerwy od grania, poradzili sobie dobrze. Łukasz Chudziński wygrał swoją grupę, wygrywając 2:0 i 2:1. W ćwierćfinale zagrał z bardzo dobrym zawodnikiem z Bytowa, Pawłem Szachem. Łukasz przegrał 18:21, 21:19, 10:21 (brakło sił na trzeciego seta) i ostatecznie zajął 5-8 miejsce . Podobnie zagrała Weronika Aleksandrowicz wygrywając swoją grupę po wynikach 2:0, 2:0. W ćwierćfinale trafiła na bardzo dobrą zawodniczkę, Julię Bajerska z Gdańska. Przegrała 21:3 21:9, a Julia wygrała cały turniej. W grach pojedynczych zagrał również Alan Sudakowski, który pechowo trafił na nr 1 tego turnieju Błażeja Lange. Przegrał 0:2. Drugi mecz przegrał również o:2, ale po zaciętej walce.

W grach podwójnych Łukasz i Alan zdobyli brązowy medal. Wielkie gratulacje, bo chłopaki dali z siebie wszystko. Była duża szansa na finał, ale jak to w sporcie nie udało się, następnym razem będzie lepiej.

Gra mieszana para Chudziński /Aleksandrowicz miała szansę na brązowy medal, niestety przegrali 1:2, ostatecznie zajęli 5 miejsce.

W turniej miał również zagrać najmłodszy zawodnik Fabian Sudakowski, ale pechowa kontuzja, czyli złamana ręka wyeliminowało go z gry. Życzymy Fabianowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Kolejne szlify badmintonowego kunsztu zostały zdobyte. Trzeba podkreślić, że turniej w Polanowie był w bardzo mocnej obsadzie. Solidny trening pod okiem doświadczonych trenerów przynosi coraz lepsze efekty.

Wszystkim Serdecznie Gratulujemy.


Trenerzy są dobrej myśli nie podajemy się i trenujemy dalej kolejne turniej – sprawdziany przed nami. Przykre jest to, że muszą jeździć za własne pieniądze na turnieje. Jak wiemy Gmina Sulęcin nie wspiera klubu, zresztą z nie wiadomo jakich powodów. Na ostatniej sesji nawet burmistrz nie potrafił odpowiedzieć na tak postawione przez radnego pytanie. Trochę to wszystko dziwnie wygląda!

SKBB w Polanowie – zdjęcia z turnieju:

Madman

fot. SKBB

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *