W Tygodniu Bibliotek

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

W Tygodniu Bibliotek

Biblioteka w Plenerze – Osiedle Żubrów

W związku z trwającym Tygodniem Bibliotek, wczoraj (08.05.2018r) na Osiedlu Żubrów odbyła się plenerowa promocja biblioteki.

Tematem przewodnim spotkania było tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Tego dnia przygotowaliśmy dla uczestników wydarzenia szereg atrakcji: książkę w ciemno, wspólne czytanie wybranych fragmentów książek, zagadki literackie, kolorowanki i malowanie twarzy, wykonywane przez panią Agnieszkę Dulik, balony z sentencjami o książkach oraz narody dla uczestników naszych konkursów.

Uczestnikom „Biblioteki w plenerze” rozdaliśmy mapkę, która doprowadzi chętnych do naszej filii bibliotecznej, gdzie każdego dnia czekają ciekawy i różnorodny księgozbiór oraz inne atrakcje.

Dziękujemy Świetlicy Środowiskowej Żubrów za pomoc przy organizacji tego wydarzenia!

 

W Tygodniu Bibliotek – „Mistrz Pięknego Czytania”

W dniu 9 maja, w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek, w Czytelni Biblioteki Publicznej w Sulęcinie odbyła się kolejna edycja konkursu pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania”.

Konkurs dotyczy uczniów klas trzecich szkół podstawowych, należących do Gminy Sulęcin.

Jury w składzie: Roksana Popis, Marta Grzelczyk oraz Katarzyna Nowak (przewodnicząca komisji) oceniały czytających pod kątem: płynności, poprawności, wyrazistości oraz tempa czytania.

Udział w konkursie wzięło trzynastu uczniów – przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie.

Uczniowie w pierwszej kolejności czytali tekst, który samodzielnie przygotowywali, następnie przedstawiali fragment tekstu przygotowanego wcześniej przez organizatora.

Miło nam poinformować, że wyróżniono następujące osoby:

Laureaci: Jan Małek, Tobiasz Terech oraz Dominik Walbaum

Osoby wyróżnione: Alicja Sroka, Hanna Rogowska oraz Natalia Tymczyn

Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji konkursu!

 

Materiały przesłane przez: Biblioteka Publiczna w Sulęcinie

fot. Biblioteka Publiczna w Sulęcinie/SOK

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *