Wizyta dzieci w KPP Sulęcin

Akcje na Wakacje

Wizyta dzieci w KPP Sulęcin

Na tropie tajemnic… to temat tegorocznych warsztatów i zajęć organizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury dla najmłodszych mieszkańców. Policja, jak zawsze bardzo chętnie przyłącza się do takich inicjatyw. Edukacja poprzez zabawę – nie ma lepszego połączenia. Przed zwiedzającymi odkryto kilka tajników pracy w Policji. Efekt? Radość i uśmiechy na twarzach dzieci.

W czwartek (26.07.) policjantów sulęcińskiej komendy odwiedzili wyjątkowi goście – najmłodsi mieszkańcy miasta. W ramach kolejnej edycji warsztatów i zajęć pn. „Akcje na wakacje” organizowanych przez Sulęciński Ośrodek Kultury, dzieci mogły przyjrzeć się pracy mundurowych i zwiedzić budynek jednostki. Jako że hasło tegorocznych akcji brzmi „Na tropie tajemnic…” na zwiedzających czekała niespodzianka. Jaka? Zajęcia z instruktorem strzelań oraz taktyk i technik interwencji, który zdradził uczestnikom kilka tajników pracy w Policji.

Dzieci odwiedziły m. in. stanowisko kierowania. Duże zainteresowanie wzbudził obraz monitoringu przedstawiający ulice Sulęcina. Nie zabrakło pytań o cele dla zatrzymanych, które zrobiły na uczestnikach niemałe wrażenie. Jak zgodnie przyznali, pobyt w takim pomieszczeniu to nic fajnego. Kolejny punkt? Oczywiście lustro fenickie i Niebieski Pokój. Radość dzieci była bezcenna.

Podczas spaceru po budynku, dzieci zadawały bardzo dużo pytań. Była to też doskonała okazja do przypomnienia najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu, ale przede wszystkim podczas zabaw w wodzie. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zwiedzającym rozdano broszury informacyjne oraz naklejki. Każde z dzieci otrzymało niespodzianki.

Po zapoznaniu się z pracą poszczególnych wydziałów, naszych gości zaprosiliśmy na strzelnicę. Tam czekał już na nich instruktor strzelań oraz taktyk i technik interwencji. Dzieci mogły zobaczyć wyposażanie oraz jednostki broni używane przez polską Policję. Co rusz słychać było głosy – „Ja też będę policjantem!”. Na koniec, zwiedzający zobaczyli pokaz taktyk i technik interwencji z zakresu używania kajdanek. Podsumowaniem spotkania było wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Wizyty najmłodszych w naszej jednostce to zawsze bardzo wesoły czas. Nie inaczej było i tym razem. Do zobaczenia!

Wizyta dzieci w KPP Sulęcin – galeria zdjęć:

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

fot. SOK

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *