Wędkarze w Braunsdorf

Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży

Wędkarze w Braunsdorf

Na zaproszenie niemieckiego koła okręgowego (Kreisanglerverband Fürstenwalde /Stadt e.V.), dwie grupy młodych wędkarzy wraz z opiekunami 8 września 2018r., wzięły udział w VIII zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży. Zawody odbyły się na Kanale Odra -Szprewa w miejscowości Braunsdorf. Sześćdziesięcioro uczestników rywalizowało w trzech grupach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat i najstarsza grupa od 16 do 18 lat. 

 

Grupę wiekową do 11 lat reprezentowali:

 

Koło PZW Nr 1 Sulęcin:

Paweł Cichała, Szymon Czewiuk

 

Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin:

Maja Klimczak,, Alan Stefański, Gabriel Pelczarski, Piotr Marciniak

 

Grupę wiekową od 12 do 15 lat reprezentowali:

 

Koło PZW Nr 1 Sulęcin:

Jakub Kartawik, Marcin Hauza, Wojciech Pulka

 

Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin:

Monika Barłoga, Adrian Orkiszewski, Bartosz Barłoga, Mateusz Dziedzic

 

    Krótko po przyjeździe do Braunsdorf i zameldowaniu zawodników, wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie rzutu gumowca na odległość oraz Castingu. Trzeba przyznać, że nasza młodzież do konkursów podeszła profesjonalnie co miało wpływ na końcowe wyniki konkursów.

.

     O godz. 08:45 wszystkich młodych miłośników wędkarstwa oraz opiekunów serdecznie przywitał wiceprezes koła ds. sportu (KAV Fürstenwalde /Stadt e.V.) Andy  Gütschow, który również zapoznał wszystkich z regulaminem zawodów. Po losowaniu stanowisk zawodnicy udali się na wylosowane stanowiska. Sportową rywalizację dzieci rozpoczęły o godz. 10:00, a zakończyły wędkowanie o godz. 12:30. Młodzi moczykije swoje wędkarskie umiejętności mogli zaprezentować w bardzo ciężkich warunkach, płynąca po kanale rzęsa wodna uniemożliwiała wędkowanie. W trakcie oczekiwania na końcowe wyniki dzieci mogły zobaczyć pokazy wędkowania zestawem skróconym(tyczką) i wędkowanie feederem. 

 

    Na zakończenie VIII zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży , zostały ogłoszone końcowe wyniki. Pamiątkowe dyplomy i puchary dla zwycięzców wręczyły Astrid Beck i Michelle Gütschow reprezentantki kadry narodowej Niemiec (Ladies – Team Germany).Każdy uczestnik biorący udział w zawodach wędkarskich i konkursach otrzymał nagrodę.

 

DZIĘKUJEMY BARDZO dla Koła Okręgowego Fürstenwalde

 VIELEN DANK KAV Fürstenwalde /Stadt e.V.

Wędkarze w Braunsdorf – galeria zdjęć:

 Bogdan Kułaczkowski

fot – Koło PZW nr 2 „LIN” Sulęcin

 

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *