Tylko żłobka brak

Sulęcin

Tylko żłobka brak

Wkrótce urodzę. Postanowiłam przez pierwsze miesiące zostać z dzieckiem w domu, a później wrócić do pracy. Tutaj zaczynie się problem, bo nie będę miała co zrobić z dzieckiem. Dziadkowie pracują, a żłobka w Sulęcinie nie ma.

Jest to na pewno problem. Pisaliśmy zresztą o tym na naszym portalu: Sulęcin miastem powiatowym bez żłobka  Może teraz w kampanii wyborczej ktoś się obudzi i coś tym zrobi. Oczywiście nie chodzi o hasło wyborcze, tylko konkrety. Wprawdzie jest/była koncepcja oddziału żłobkowo-przedszkolnego w mającym powstać bloku na J. Paska, ale o tej inwestycja w tej chwili jakoś ucichło. Pisaliśmy na naszym portalu:

2016: http://www.madman24.pl/2016/09/08/w-sulecinie-zostana-wybudowane-3-bloki-komunalne/.

2017 – http://www.madman24.pl/2017/08/23/bloki-komunalne/

2018 – http://www.madman24.pl/2018/04/04/inwestycja-w-realizacji/

Tylko żłobka brak…

Wracając do listu naszej czytelniczki, który stał się inspiracją do tego artykułu:

Tyle się mówi i piszę o wsparciu dla rodziny, a tu na starcie już pod górkę. Swoją drogą to bardzo dziwne, że w powiatowym mieście nie ma żłobka. Zostaje wyjechać lub zdać się na opiekunkę. Zysk może jednak wtedy wyjść na zero.

Różne są hasła wyborcze. Może być np. takie – WYBUDUJĘ METRO DO WĘDRZYNA! To oczywiście żart, ale solidne pobocze na pewno by się przydało. Kto jeździ tam po zmroku ten wie o czym piszę.

Basen – taki dyżurny temat wyborczy, który wraca co jakiś czas jak bumerang. Jest nawet projekt obywatelski, ale wprowadzał on w błąd, bo tylko na dokumentację, a nie w budowę. Projekt parę lat temu zresztą też był, ale jak wiemy, nic z tego nie wyszło. Do tego coraz głośniej mówi się o wstrzymaniu inwestycji odbudowy kąpieliska na Winnej Górze.

Szum koło połączeń szynowym skończył się sukcesem, bo zaczął jeździć szynobus. Skończyło się jednak na tym, że woził powietrze. Dworca autobusowego już dawno nie ma, a do tego co jakiś czas znikają kolejne połączenia.

Powstaje nowy, duży zakład pracy. Należy to pochwalić, bo to na pewno ruch w dobrą stronę. Kiedy jednak słucham ludzi, którzy twierdzą, że mieli udział przy sprowadzeniu inwestora, to zaczynam się zastanawiać czy sam jakieś cegiełki też nie dołożyłem.

1 września otwarty nowy park. Pomimo kilku niedociągnięć, należy uczciwie stwierdzić – park jest ładny. Szkoda tylko, że w tle ciągle szpeci nieodremontowany budynek po byłym internacie. Rozumiem jednak, że to zabytek.

Dom Joannitów – największa porażka Sulęcina w ciągu ostatnich lat.

Woda – ten temat na pewno będzie powracał w różnych publikacjach. Mieszkańcy na pewno chcieli by wiedzieć jak do tego doszło oraz dlaczego tak późno zostało podane do publicznej wiadomości.

Tylko żłobka brak – miało być o żłobku, ale spraw na pewno jest więcej. Ostatnio dostałem obszerny materiał dotyczący jednego ze stowarzyszeń. Część z tego wymaga sprawdzenia i dlatego wstrzymuję się z publikacją. Wiedzę miałem już wcześniej, ale tezy zawarte w przysłanym materiale są porażające. Nierozliczona dotacja, spore długi oraz ukrywane dokumenty, to w skrócie działania Sulęcińskiej Alicji z Krainy Czarów oraz dwóch jej kapciowych. Myślę, że materiał powinien i tak trafić do odpowiedniej instytucji. Zastanawia jednak, że nikt tego jeszcze nie zrobił. Możliwe zresztą że trafił, a ja o tym jeszcze nie wiem.

Należy też wspomnieć o prywatnych przedsiębiorcach, których wkład w rozwój miasta jest bardzo duży. Większa ich część nie jest uwikłana w żadną politykę, po prostu robią swoje.

Przed nami wybory samorządowe, nie mam zamiaru agitować przeciwko nikomu, ani za kimś. Każdy ma swój rozum i swoje rozeznanie. Jedno jest pewne, na wybory warto iść. GŁOSUJESZ – MASZ WSPÓŁUDZIAŁ W WYBORZE.

Tylko żłobka brak – że musi powstać nie podlega dyskusji!

Madman

 

 

Autor: Madman

Podziel się na

1 Komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *