Jaki był rok 2018?

Jaki był rok 2018? Zapytaliśmy sulęcinian…..

Takie są odpowiedzi/refleksje:

Joanna Różańska – dyrektor PCPR w Sulęcinie

Rok 2018 był dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie rokiem bardzo intensywnej pracy, dbałości o mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego, ale też rok w którym należało podejmować niełatwe decyzje. Rok pełen zmian, rok intensywnego rozwoju zarówno Centrum jak i osób w nim pracujących. Był to rok w którym obserwowałam ogrom chęci, zaangażowania zarówno władz powiatu jak i osób postronnych, które chętnie udzielały nam swojego wsparcia po to by ułatwić funkcjonowanie społeczne naszym klientom. Jednym z takich ułatwień dla klientów PCPR jest nowa siedziba Centrum z bezpośrednim dostępem do budynku dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Miło jest mi poinformować mieszkańców powiatu, iż w ostatnim tygodniu stycznia 2019 roku Centrum zmieni swoją siedzibę. Nowy budynek mieści się przy ul. Daszyńskiego 49 w Sulęcinie. Jednocześnie chciałabym przekazać państwu informację o decyzji w sprawie zmiany funkcji kierownika PCPR na dyrektora PCPR którą podjęli zarówno Zarząd jak i Radni Rady Powiatu obecnej kadencji. Korzystając z okazji życzę Państwu aby rok 2019 był rokiem pełnym chęci, przychylności i dbałości o potrzeby drugiego człowieka, aby w tym roku dokonały się tylko pozytywne zmiany. Zdrowia, bezpieczeństwa i samych pozytywnych ludzi wokoło. DZIĘKUJĘ Dyrektor PCPR Joanna Różańska

Jerzy Baranowski – nauczyciel

Krótkie podsumowanie 2018r

Mijający 2018 rok był dla mnie najogólniej mówiąc dynamiczny. Pełen niespodzianek pozytywnych i negatywnych. Spotykałem się z przejawami arogancji, kłamstwa, ignorancji, ale również z innej strony otwartości, aprobaty i pełnej akceptacji. Zgodnie z powiedzeniem „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”, miałem możliwość przekonać się na własnej skórze, kto do moich przyjaciół się zalicza, a kto robi tylko dobre wrażenie. Warunki ekonomiczne, i nie tylko, zmusiły mnie do zmiany pracy. Bardzo żal mi codziennych spotkań z młodzieżą, ale z wieloma uczniami z  I LO w Sulęcinie i Technikum Ekonomicznego oraz Handlowego w Ośnie utrzymuję nadal kontakt. W nowej pracy przyjęto mnie bardzo serdecznie, można powiedzieć „jak swojego”, ciężko tylko przestawić się na pracę z małymi dziećmi. Mimo zmiany pracy nominowano mnie za wcześniejsze osiągnięcia do Plebiscytu Nauczyciel na medal. Zdobyłem w nim I miejsce i tytuł nauczyciela na medal w Powiecie Sulęcińskim w kategorii szkoły Ponadgimnazjalne – to cieszy. Zmiana pracy nie wpłynęła na moje astronomiczne zainteresowania. Nadal współpracuję z pracownikami wyższych uczelni w Poznaniu i Wrocławiu. Konsekwentnie będę przygotowywał, teraz młodszych uczniów, do udziału w konkursach astronomicznych na różnym szczeblu oraz starał się pozyskiwać środki umożliwiających realizację projektów edukacyjnych. Prywatnie nasza córka zaręczyła się z wybrankiem swojego serca i jest szczęśliwa, a my razem z Nią. Mam nadzieję, że nadchodzący 2019r będzie przede wszystkim spokojniejszy, pełen miłości i wzajemnego zrozumienia.

Kamil Walkowiak – żołnierz, pasjonat wędkarstwa. Prowadzi stronę Wędkarskie Eldorado Sulęcin i okolice

Rok 2018 to przede wszystkim zdobycie nowego doświadczenia w dziedzinie łowienia sumów. Spotkanie z taką rybą wymaga spokoju podczas holu, skuszenie jej zaś do brania to rzeka wiedzy. Dzięki życzliwości pewnej osoby udało mi się to opanować w takim stopniu, że mogę pochwalić się kilkoma rybami powyżej 150 cm. W 2018 roku nie udało mi się spotkać z sandaczem 100 cm, wiem natomiast co zrobiłem źle. Zostanie testerem w firmie Fox Rage jest jednym z najważniejszych sukcesów w roku 2018. Mam nadzieję, że współpraca będzie bardzo owocna.
Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie całej mojej rodzinie, znajomym, a przede wszystkim mojej narzeczonej, bycie w związku z osobą, która jest prawie 365 dni w roku na rybach nie należy do łatwego zadania.
Dziękuję również portalowi Madman24 oraz koło Lin 2 Sulęcin za cudowną współpracę

Karol Buksztynowicz – przedsiębiorca, sportowiec

2018 rok Karola Buksztynowicza. Samorząd: wybory na burmistrza Sulęcina. Wyborów nie wygrałem, zająłem drugie miejsce zdobywając dwa razy więcej głosów jak w 2014 r. Rodzina: urodziła nam się druga córka. Pasja: Letnia Akademia Karate (darmowe lekcje karate dla dzieci) miała w tym roku swoją jubileuszową 5 edycję. To był ciekawy rok.

Pozdrawiam . Szczęśliwego nowego roku. Karol

Katarzyna Rajfur – bizneswomen, inspiratorka różnych akcji charytatywnych

Rok 2018 był pracowity, ale udany.
2018 za mną, udało mi się rozwinąć działalność, uczestniczyć w licznych szkoleniach z zakresu kosmetyki profesjonalnej i estetycznej, oraz zakupić najnowocześniejszy sprzęt aby zadowolić moje klientki. Cieszę się również, że mogłam pomóc osobom w trudnej sytuacji, że akcje ,,Raj,, trwają i co roku zwiększa się grono zaangażowanych w nie osób.

Lucyna Poznańska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszycach, sportowiec.

Rok był bardzo intensywny pod kątem zawodowym i prywatnym. Imprezy organizowane przez moją jednostkę cieszyły się sporą popularnością , szczególnie chodzi mi organizację 34 edycji Biegu Śladami Wiosny, a także organizację Krzeszyckiej Przedmajówki na której oprócz rewelacyjnego koncertu Jam Band z wokalistką Łukaszem Łyczkowskim rozegrano Turniej Sołectw z terenu Gminy Krzeszyce

Prywatnie – w czerwcu obroniłam dyplom magistra z bezpieczeństwa narodowego. Dumna jest z udziału w sztafecie Wokół Województwa Lubuskiego, która trasa liczyła prawie 600km, a organizatorem była Fundacja Dogonić Marzenie GOPS w Gorzowie.Czytelnikom Waszego portalu składam moc najserdeczniejszych życzeń noworocznych, przede wszystkim zdrowia i szczęścia. Oczywiście większej aktywności fizycznej przez którą będziemy mieli lepsze samopoczucie i lepszy humor.

Czytelnik

Jaki był rok 2018? Może najpierw wyjaśnię dlaczego wypowiadam się anonimowo. Nie chciałbym żeby moje wypowiedzi rzutowały na moje dzieci. Niestety, ale w przeszłości już tak bywało.

Dzieci rosną i właśnie po nich widać, że człowiek się starzeje. W życiu prywatnym rok minął bez większych wydarzeń. Jako obserwator życia miasta mam parę refleksji. Polityka: wybory samorządowe nie powinny się kojarzyć z polityką, ale niestety tak jest. Zaskoczyła mnie mała ilość chętnych na fotel burmistrza. Wynik wyborów jednak mnie nie zaskoczył. Co innego powiat, bo tam nastąpiła zmiana warty. Czas pokarze czy na lepsze. Muzyka: Sukces Łyczka spowodował, że o Sulęcinie zaczęło być głośno. Należy mieć nadzieję, że nasz wokalista zdobędzie muzyczne szczyty. Sport: Mamy pierwszoligową Olimpię, szkoda tylko, że opartą na zawodnikach z zewnątrz. I liga, to zawodowstwo i widocznie tak musi być. Piłka nożna: Cieszy, że dużo dzieci chce trenować. Martwi, że klub z tradycjami, znalazł się na progu bankructwa. Dobrze, że powoli wychodzi z dużych długów, tylko dlaczego koło klubu cały czas kręcą się ludzie, którzy doprowadzili do takiej sytuacji. Dodatkowo wychodzenie na prostą odbywa się kosztem tuszowania poczynań pewnej pani. Tym bardziej, że gdy chodzi tutaj o publiczne pieniądze,takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Każdy powinien odpowiadać za swoje czyny. Co raz głośniej słychać też o badmintonie, lekkoatletyce, tenisie stołowym, szachach, a ostatnio o brydżu (brawo Madman) Miasto: Na pewno jest jeszcze dużo do zrobienia, ale nie zmienia to faktu, że Sulęcin pięknieje. Chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom portalu pomyślności w 2019 roku.

Mikołaj Konopko – uczeń I LO w Sulęcinie

Rok 2018 to rok pełen skrajnych emocji wspomnień ,wielu spotkań z przyjaciółmi, korzystania z młodości i życia, jak mówił śp Ks Jan Kaczkowski „na pełnej petardzie” . Wszystko zaczęło się od pogłębiającego się konfliktu w 1 LO, a wiec od nerwów, stresu, nieprzespanych nocy…
W kwietniu dzięki Panu Burmistrzowi i Radnym Sulęcińskiej Rady Miasta została Powołana Młodzieżowa Rada Miasta. Podczas 1 sesji zostałem obdarzony zaufaniem przez Młodych Radnych i zostałem Wybrany na Przewodniczącego. Później wyczekiwane jak nigdy wakacje- chwila zabawy, relaksu który utwierdzały obietnice,że od września będę mógł spokojnie chodzić do szkoły. A od początku roku szkolnego sprowadzenie na ziemie… Pażdziernik to bez wątpienia sukces który ucieszył mnie niezmiernie- wiadomość o Powołaniu na Członka Rady Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji. Pierwsze posiedzenie w Warszawie poznanie nowych wspaniałych młodych ludzi. A wraz z końcem listopada informacja której się nikt nie spodziewał i która utwierdziła mnie w przekonaniu że dobro zawsze zwycięża. Tak , Myślę że rok 2018 to udany rok bo jak mówi stare przysłowie nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy.

Agnieszka Dulik – Mała, Wielka Duchem

Jaki był rok? Jeżeli chodzi o życie prywatne, to niestety w 2018 roku pochowałam ojca. Rodzinna tragedia na pewno wpłynęła na mój stan ducha. Żyć trzeba jednak dalej. Cały czas mam koło siebie oddanych przyjaciół i to jest wartość nieporównywalna i niczym innym. Jak śpiewa Dżem i powtarza nieustannie Madman ” W życiu piękne są tylko chwile” Samych takich chwil życzę czytelnikom w 2019 roku.

Tomasz Prozorowicz – wicestarosta

Rok 2018 był bardzo ciekawym i udanym rokiem i to pod względem rodzinnym jak i zawodowym. W sferze zawodowej wydarzyło się wiele spraw. Był to rok wyborczy, a zatem rok w którym posumowaliśmy minioną kadencję. Dopinaliśmy projekt rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolono – Wychowawczego, kontynuowaliśmy projekt podnoszenia jakości kształcenia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych, czy w końcu projekt scalania gruntów na terenie gmin Słońsk i Krzeszyce itd. Ogólnie w roku 2018 udało nam się dopiąć inwestycje na ok 22 mln zł. I to BEZ ZACIĄGANIA KREDYTÓW,, A SPŁACAJĄC KREDYTY zaciągnięte przez poprzednie zarządy. Zatem był to rok pracowity, trudny, ale jednocześnie udany.

Nowo rozpoczęty rok, to kolejny rok wytężonej pracy i projektowania kolejnych przedsięwzięć . Korzystając z okazji składam czytelnikom portalu Madman24.pl najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku 2019. Życzę dużo życzliwości i dużo miłości w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Robert Aleksandrowicz – trener, sportowiec

Początek roku 2018 był bardzo ciężki. Nasz sulęciński klub badmintona „Badminton4all” nie otrzymał dotacji po raz trzeci rok z rzędu z Gminy Sulęcin. Wszystkie plany dotyczące naszych dzieciaków stanęły pod znakiem zapytania. Osobiście uległem również poważnej kontuzji, więc wydawało się, że nic gorszego już się nie może wydarzyć. Niestety starając się realizować wszystkie plany badmintonowe – wyrzucono nas z sali. Razem z rodzicami dzieciaków postanowiliśmy dalej się rozwijać. Dostaliśmy niesamowite wyróżnienie od Marszałka Województwa Lubuskiego za złożenie jednej z najlepszych ofert. Podniosło nas to na duchu. Na koniec sezonu zdobyłem Srebrny medal Mistrzostw Polski w Badmintonie. Wystąpiłem jako reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii ( miejsce 9-16). Zawodnicy klubu byli uczestnikami Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików – sam ich występ na tak dużym turnieju to ogromny sukces. W tym czasie odbyło się też mnóstwo wspaniałych wydarzeń, w których uczestniczyliśmy razem z dziećmi i rodzicami i mógłbym je opisywać i wymieniać w nieskończoność oraz emocje jakie temu towarzyszyły. Na koniec roku dużym osobistym sukcesem jest uzyskanie mandatu radnego. Sumując cały ten rok to mogę powiedzieć ,że był pełen „kopniaków” i porażek z wielkim workiem sukcesów i świetnych wydarzeń. Zostaje mi w takim razie życzyć Wszystkim Czytelnikom Do Siego 2019.

Grażyna Dobrowolska – nauczycielka

Jaki był 2018? Na pewno pracowity i bogaty w wydarzenia. Osobiście mam mały jubileusz na koncie, a w rodzinie- podwójne zaręczyny, ślub i drugie wnuczątko w drodze. Jednym słowem „na bogato”. Ze zdrowiem nieco gorzej, ale jak mówią lekarze -„stosownie do wieku”. Czy jestem zadowolona z minionego roku? TAK! I oby kolejny nie był gorszy, czego Wszystkim życzę.

Jaki był rok 2018 dla portalu Madman24.pl?

Ocenę pozostawię jak zawsze czytelnikom. Mogę tylko zapewnić, że dopóki zdrowie pozwoli, dopóty będziemy istnieć. Liczba mnoga, bo redakcja to parę osób. Bez ich zaangażowanie nie byłoby tego wszystkiego.

W imieniu redakcji portalu życzę czytelnikom pomyślności w 2019 roku.

A jaki był ten rok naszych czytelników? Czekamy na Wasze wpisy w komentarzach.

Madman


Autor: Madman

Podziel się na

3 komentarze

 1. A nikt się nie cieszy, że cesarz LO abdykuje? :)))))))

  Dodaj komentarz
  • Chyba Pan Mikołaj dyplomatycznie o tym wspomniał. 🙂

   Dodaj komentarz
 2. Wszyscy się cieszą ze zmian w I LO.
  Życzę także młodzieży i nauczycielom tej szkoły, aby następny dyrektor był zrównoważony, kompetentny, życzliwy i po prostu ludzki. A sama szkoła odzyskała dawny prestiż.

  Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *