Ba-Jaga z wyróżnieniem

Ba-Jaga z wyróżnieniem – 15 maja br. grupa teatralna Ba-Jaga uczestniczyła w pierwszej części Finału Wojewódzkiego Lubuskiej Gali Teatralnej Programu PRO ARTE. Wydarzenie miało miejsce w Nowosolskim Domu Kultury.


Zmagania młodych aktorów oceniała Rada Artystyczna w składzie:


Alicja Stasiewicz – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacje, głównie teatralne (m.in. Gdy przyjdzie sen, Małgośka z Zielonej), ale i filmowe (W narożniku). Znana też z O mnie się nie martw (TVP), Na Wspólnej (TVN). Od 4 lat związana z Lubuskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można ją zobaczyć m.in. w Akademii Pana Kleksa( rola Adasia Niezgódki), Księżniczce na opak odwróconej (księżniczka Diana), Szklanej Menażerii (Laura), czy w Bogu Mordu (jako Aneta Reling). W tym roku wejdzie na ekrany film Ja Ciebie też, w którym Alicja gra jedną z głównych ról.


Ida Ochocka – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Założycielka i główny instruktor Studium Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży działającego przy Teatrze Idy Ochockiej w Zielonej Górze. Aktorka i reżyser teatralny.


Joanna Wąż – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły we Wrocławiu. Aktorka Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, gdzie w 2013 roku debiutowała w musicalu Siostrunie w reżyserii Jana Szurmieja. Współpracuje z teatrami muzycznymi tj. Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, Teatr Variete w Krakowie. Uczestniczka konkursów min. Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, gdzie zajęła III miejsce i zdobyła Nagrodę Publiczności. Na co dzień gra w Zielonej Górze. Jest znana z wielu ról w spektaklach muzycznych i dramatycznych. Otrzymała dwukrotnie Nagrodę dziennikarzy dla najlepszej aktorski Teatru Lubuskiego, oraz Nagrodę Dyrektora za kreacje aktorskie.

Ba-Jaga z wyróżnieniem!

Miło nam ogłosić, że grupa teatralna BA-JAGA pod kierownictwem artystycznym instruktora, Teresy Masztalerz, otrzymała WYRÓŻNIENIE za za radość bycia na scenie i choreografię! Ogromne brawa – jesteśmy z Was dumni!

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *