Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Odkrywców Talentów

Szkoła Odkrywców Talentów

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim „Szkołą Odkrywców Talentów”

   20 grudnia 2019 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim odbył się koncert Bożonarodzeniowy w którym udział wzięli wychowankowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Ośrodka oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Jolanta Kawecka-Smalec.  Uczniowie zaprezentowali  „Opowieść Wigilijną” połączoną z grą na instrumentach, śpiewem, tańcami oraz nastrojową muzyką. Wieczór przedświąteczny rozbrzmiewał kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów wspólnie z rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi.

         Podczas uroczystości odsłonięto tablicę z otrzymanym tytułem „ Szkoła Odkrywców Talentów”. Na ten sukces wszyscy rzetelnie  pracowaliśmy  w minionym i obecnym roku szkolnym.  To wyróżnienie zobowiązuje nas również do systematycznej i dalszej wytężonej pracy na wielu płaszczyznach. Trzecia Mega Odsłona Super Dzieciaków, to także była sposobność do wręczenia nagród w II wojewódzkim konkursie ekonomiczno-plastycznym „Skarbonka SKO z motywem Świąt Bożego Narodzenia”. Organizatorem konkursu był SOSW im. Janusza Korczaka w Nowej Soli. I miejsce  zdobyła Klaudia Wyszyńska z kl. VIII SP, Wyróżnienia zdobyli: Katarzyna Gronowska i Michał Pawlina. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Koordynatorem przedstawienia świątecznego była Pani Monika Stegeman, pod kierunkiem której powstały barwne i oryginalne prace konkursowe. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do uroczystości, darczyńcom i ludziom wielkiego serca oraz zaangażowanym rodzicom naszych podopiecznych.

Wieczór przedświąteczny wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się świąt i na długo pozostaną w naszej pamięci słowa:

„I tak to już jest… że najważniejsza jest ta chwila, kiedy wszyscy razem siadamy,

 o samotności, smutkach zapominamy i życzenia sobie składamy.

O zdrowiu wtedy myślimy, wspólnych planach i marzeniach, czasie wspólnym, i o tym co tu i teraz.

O szczęściu jakie daje nam drugi człowiek.

O tym, że często jest radośnie, ale czasem też i ciężko bywa…

Ale pamiętajmy, że gdy bliskimi wypełniamy każdy kąt to czujemy magię świąt!”.

Szkoła Odkrywców Talentów – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ośnie Lubuskim

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *