Reklama ponad wszystko

Reklama ponad wszystko.

Od czytelniczki…

Nęka mnie pewne przemyślenie. Czy nie jest dziwne, że w samym centrum miasta postawili nam zakład, który razi w oczy? To i tak jeszcze nic…

W całym mieście rozstawione/rozwieszone są ogromne reklamy. W obrębie samego centrum są dwa wielkie plakaty i szyld zakładu. Przyjeżdżam do Sulęcina co jakiś czas i za każdym razem rośnie ilość i aż oczy mnie bolą! Przecież to nie współgra z ładem przestrzennym… Ładne drzewka, kwiatki, jakieś budynki – często zabytkowe a pomiędzy – ogromne plakaty, bo przecież marketing najważniejszy… Uważam, że ludzie wiedzą gdzie szukać reklamowanych usług i nie jest potrzebne reklamowanie na taką skalę – to umniejsza urok naszego miasta..

Ład przestrzenny to takie ukształtowanie przestrzeni, które tworzy harmonijną całość oraz uwzględnia w uporządkowanych relacjach wszelkie uwarunkowania i wymagania funkcjonalne, społeczno-gospodarcze, środowiskowe, kulturowe oraz kompozycyjno-estetyczne (ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym); i to właśnie jest zaburzone w naszym Sulęcinie! Na takie ogromne banery ktoś przecież musiał wydać zezwolenie. Czy tylko ja to zauważyłam?

Celina

dane do wiadomości redakcji

od redakcji

Nie jest to pierwszy sygnał w tej sprawie od czytelników.

Autor: Madman

Podziel się na

2 komentarze

  1. Serio? To jest taki problem? Zakład jak zakład, w Twojej rodzinie też ktoś umiera. Nie widzę w tym problemu ze ktoś chce się reklamować. Gorszym problemem są zule w parkach z którymi nikt nic nie robi, patologia szczególnie na Żeromskiego w okolicach fontanny czy nawet bezmyślność mieszkańców podczas pandemii. Noszenie masek na brodzie czy branie bułek rękawiczka którą przed chwilą dotykali wózka sklepowego. Sama obsługa w intetmarche to śmiech na sali. Kasjerki mają w nosie przestrzeganie 2m odstępu, co z tego że robisz zakupy, ona musi pogadać z koleżanką. Myślę że jest wiecej problemów które bardziej rzucają się w oczy niż reklama z której często mogą skorzystać starsi ludzie nie mający internetu w domu.

    Dodaj komentarz
  2. Każdy wie, gdzie szukać takich usług..
    Myślę, że jedna czy dwie reklamy wystarczą – w Sulęcinie jest ich zdecydowanie za dużo. To nie jest jakiś wielki problem ale jednak przeszkadza. Jeśli widzisz inny problem – też możesz napisać artykuł, to jest ogólnie dostępne. Ja poruszyłam ten temat, nie te, o których wspominasz, które w większości wypadków nie są do rozwiązania. A w tym przypadku, jak widać, nie tylko ja zwróciłam na to uwagę. ☺

    Dodaj komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *