Postomsko – modernizacja

Postomsko – modernizacja

Fundacja Pięknolesie z wielką radością śpieszy z dobrymi informacjami do mieszkańców Wędrzyna. Lubuska Odnowa Wsi program realizowany przez Urząd Marszałkowski dofinansuje na nasz wniosek kwotą 10 tyś PLN. Zakup pomostów pływających, które umieścimy na jeziorze Postomsko!

Zanim jednak to nastąpi prosimy Was o pomoc i wsparcie. Poszukujemy firmy, która zdemontuje stare pomosty, oczyści i przygotuje do użytkowania kąpielisko, a także darczyńców, którzy wesprą nas finansowo (do pomostów musimy wnieść wkład własny 7000 PLN, a na oczyszczanie zapewne będzie potrzeba dużo więcej środków). Poszukujemy również wolontariuszy, którzy zechcą włączyć się w oczyszczanie terenu kąpieliska i nadzór nad nim (oferujemy w zamian zakwaterowanie w przyczepie campingowej nad jeziorem).

Za chwilę uruchomimy zbiórkę publiczną, która pozwoli nam sfinansować szeroki zakres prac, jakie należy wykonać przed uruchomieniem obiektu, a już jutro spotykamy się z Burmistrzem Sulęcina, aby porozmawiać o inicjatywie lokalnej na tym obszarze. Oficjalnie mamy już zgodę na prowadzenie miejsca okazjonalnej kąpieli od 20 czerwca 2020 roku potwierdzone w dniu wczorajszym uchwałą przez Radę Gminy Sulęcin oraz Wody Polskie w Poznaniu, do podjęcia działań potrzebujemy jeszcze tylko umowy z Wodami Polskimi, na którą czekamy już od kilku miesięcy.

Postomsko – modernizacja

Fundacja Pięknolesie pierwsze kroki zmierzające do zagospodarowania tego terenu podjęła już w 2019 roku, tu również wspierał na Urząd Marszałkowski – w ramach projektu Rekreacja Nad Lubuską Wodą zainstalowano ławki, kosze na śmieci i kontener sanitarny na działce przylegającej do kąpieliska – dalsze prace nie mogą być realizowane bez zawarcia umowy z Wodami Polskimi, gdyż to na ich działce znajdują się pomosty i kąpielisko.

Krystyna Adamenko – Fundacja Pięknolesie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *