WYBIERAM NATURĘ

WYBIERAM NATURĘ

Sulęciński Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na rodzinny piknik ekologiczny WYBIERAM NATURĘ, który odbędzie się 24.07.2020 roku, o godzinie 17.00 w Parku Miejskim.

To już drugie tego typu wydarzenie w sulęcińskim parku. „WYBIERAM NATURĘ”, to spotkanie koncentrujące się na znaczeniu ekologii w naszym życiu i wpływie stylu życia na zmiany klimatu. Poprzednia edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas pikniku przeprowadzone zostaną tematyczne gry rodzinne, quizy, zabawy i animacje dla dzieci. Wszystkie wymienione aktywności będą mocno związane z zagadnieniami ekologicznymi, prawidłową segregacją odpadów, ochroną zasobów naturalnych itp.

W Parku Miejskim w Sulęcinie poruszonych zostanie wiele kwestii związanych z ekologią:

-ochrona lasów i zwrócenie uwagi na zagrożenia antropogeniczne – wywołane przez człowieka (np. pożary, zanieczyszczenia przemysłowe, zaśmiecanie lasu).

-warsztaty malowania bawełnianych toreb będą miały na celu kształtowanie postawy świadomego konsumenta poprzez ograniczenie toreb foliowych w gospodarstwie domowym. Uczestnicy pod okiem instruktora będą mieli możliwość stworzenia unikatowych toreb wielokrotnego użytku.

-akcja chronimy pszczoły- Polska przyjazna owadom zapylającym. Celem warsztatów jest kształtowanie proekologicznej postawy dzieci i młodzieży, zwiększenie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysłowienie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami.

Dodatkowo podczas drugiej edycji pikniku zorganizowana zostanie zbiórka baterii. Każda osoba, która przyniesie minimum 5 baterii otrzyma ołówek, który rośnie czyli ekologiczny ołówek, który w miejscu tradycyjnej gumki posiada ochronną kapsułę z nasionami roślin. W momencie, gdy dany ołówek zostanie już wypisany, wystarczy jego resztkę odwrócić, włożyć do ziemi w nasłonecznionym miejscu (w ogrodzie lub w doniczce na parapecie) i regularnie podlewać. Po 2-3 tygodniach możemy cieszyć się świeżymi ziołami. 

WYBIERAM NATURĘ

Projekt realizowany przy wsparciu CZG-12 oraz dodatkowo: Nadleśnictwo Sulęcin, Gospodarstwo Pszczelarskie Dutkowiak, Sulęcińsko Łagowski Park Krajobrazowy,  3 DSH RED 1 ONE IM. CICHOCIEMNYCH HUFIEC SULĘCIN ZHP.

Drodzy, zanim weźmiecie udział w organizowanych przez nas wydarzeniach, prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, obowiązującymi zarówno w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, a także na wszystkich imprezach (także plenerowych!) przez nas organizowanych.

Wspomniany zbiór zasad został opracowany w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jego przestrzeganie jest obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, a także osoby zaangażowanej w jego organizację.
Dokument znajduje się na stronie internetowej www.soksulecin.pl w zakładce „DOKUMENTY DO POBRANIA”.

LINK: http://soksulecin.pl/dokumenty-do-pobrania/

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *