Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny Piknik Ekologiczny

24 lipca, w piątek, odbyła się II edycja Rodzinnego Pikniku Ekologicznego ph. „Wybieram Naturę”. „Wybieram Naturę” było spotkaniem koncentrującym się na znaczeniu ekologii w naszym życiu i wpływie stylu życia na zmiany klimatu.
Projekt realizowany był przy wsparciu CZG-12 oraz dodatkowo: Nadleśnictwa Sulęcin, Gospodarstwa Pszczelarskiego Dutkowiak, Sulęcińsko Łagowskiego Parku Krajobrazowego oraz 3 DSH RED 1 ONE IM. CICHOCIEMNYCH HUFIEC SULĘCIN ZHP.


Podczas pikniku przeprowadzone zostały tematyczne gry rodzinne, quizy, zabawy i animacje dla dzieci. Wszystkie wymienione aktywności były mocno związane z zagadnieniami ekologicznymi, prawidłową segregacją odpadów, ochroną zasobów naturalnych itp.Największym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku cieszyły się eko-podchody.

W każdym z punktów na terenie parku czekały na dzieci eko-zagadki lub zadania. Po odgadnięciu prawidłowej odpowiedzi lub wykonaniu wskazanej czynności, dzieci otrzymywały pieczątkę – po zebraniu wszystkich, dostały bawełnianą eko-torbę, którą miały okazję same ozdobić – wewnątrz znajdował się pakiet eko-gadżetów.


Kolejną atrakcją naszego piątkowego eko-pikniku była zbiórka zużytych baterii. Każda osoba, która przyniosła minimum 5 sztuk, otrzymała w zamian „magiczny” ołówek, który w miejscu tradycyjnej gumki posiadał ochronną kapsułę z nasionami roślin. W momencie, gdy dany ołówek zostanie już wypisany, wystarczy jego resztkę odwrócić, włożyć do ziemi w nasłonecznionym miejscu (w ogrodzie lub w doniczce na parapecie) i regularnie podlewać. Po 2-3 tygodniach możemy cieszyć się świeżymi ziołami.

 
II edycja Rodzinnego Pikniku Ekologicznego ph. „Wybieram naturę” zakończyła się ogromnym sukcesem. Cieszymy się, że wśród nas jest tak wielu młodych, świadomych ludzi, którzy wiedzą jak ważna w naszej codzienności jest ekologia i dbanie o środowisko. 
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia i zapraszamy za rok, na III edycję eko-pikniku!

Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

od redakcji:

Rodzinny Piknik Ekologiczny – album ze zdjęciami na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/sulecinmadman/

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *