Ferie zimowe 2021

Ferie zimowe 2021 w świetlicach środowiskowych OPS

   W poprzednich latach w okresie ferii zimowych w świetlicach środowiskowych wiele się działo. Organizowano szereg wydarzeń integracyjnych, konkursów sprawnościowych, rozgrywek sportowych; były ogniska, wyjazdy do kina, na basen, karnawałowe bale kostiumowe…

Ten sezon zimowy jest wyjątkowy. Ze względu na pandemię od 4 listopada 2020 r. placówki wsparcia dziennego realizują swoje zadania wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik porozumiewania się na odległość. Nie można organizować wydarzeń integracyjnych, więc trzeba je zastąpić innymi sposobami spędzania czasu wolnego. Jeden z nich, to ogłaszanie różnego rodzaju konkursów.

Ferie zimowe 2021 – zdjęcia: https://www.facebook.com/sulecinmadman

Dzięki temu, że śniegu było pod dostatkiem, koronnym konkursem było lepienie bałwanów, robienie sobie z nimi zdjęć i wysyłanie wychowawcom. Dzieci wykonywały również maski karnawałowe oraz  laurki dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się ich święta. Wychowawczynie regularnie wysyłały uczestnikom świetlic różnego rodzaju zagadki, rebusy i gry, logiczne łamigłówki.

Nie zapomniano o utrwalaniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zabaw zimowych. Panie regularnie przypominają dzieciom również o zasadach przestrzegania przepisów sanitarnych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.   

Andrzej Stefan Żelechowski

Dyrektor

Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *