Autostrada do szkoły – wirtualne lekcje

Odwiedziny w 31 szkołach podstawowych, lekcje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości zorganizowane w 96 klasach. Spotkania w których łącznie wzięło udział niemal 2000 dzieci to efekty społeczno-edukacyjnego programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY. 

Autostrada do szkoły – wirtualne lekcje

Lekcje z AUTOSTRADĄ DO SZKOŁY to dla dzieci edukacyjna przygoda pełna niespodzianek. Pomysłodawca i organizator kampanii, spółka Autostrada Wielkopolska SA zdecydowała się na wykorzystanie nowoczesnej technologii virtual reality. Za pomocą specjalnych gogli i dedykowanej programowi aplikacji uczniowie przenoszą się do wirtualnego świata, po którym oprowadza ich znajomy głos Jarosława Boberka — ambasadora programu.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY stawia na edukację i inwestycje infrastrukturalne w pobliżu szkół. Do tej pory lekcje zrealizowane zostały w wybranych placówkach powiatu poznańskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, słupeckiego, konińskiego, międzyrzeckiego, wągrowieckiego, świebodzińskiego, sulęcińskiego oraz Leszna.

Decyzja o wzięciu udziału w programie AUTOSTRADA DO SZKOŁY była dla naszej podstawówki strzałem w dziesiątkę. Dzieciom bardzo podobały się gogle i wirtualna rzeczywistość, podczas zajęć uśmiech nie schodził im z twarzy. Dla nas jako nauczycieli najważniejsze jest jednak to, że oprócz świetnej zabawy lekcje te wiązały się z przekazaniem istotnej wiedzy. Dzieci wyszły z zajęć nie tylko zadowolone, ale i mądrzejsze — podsumowuje spotkanie Małgorzata Gruchała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej.

Autostrada do szkoły – wirtualne lekcje

Szkoły z województwa wielkopolskiego i lubuskiego wciąż mogą zgłaszać się do udziału w programie poprzez stronę www.autostradadoszkoly.pl. Do końca roku wizyty zostaną zorganizowane łącznie w 50 szkołach, a przez najbliższe 2 lata w niemal 200 placówkach.

Już w październiku AUTOSTRADA DO SZKOŁY zrealizuje pierwsze inwestycje infrastrukturalne. W gminie Buk, w pobliżu Szkoły Podstawowej im. dr Lecha Siudy w Szewcach oraz Szkoły Podstawowej im. o. Ignacego Cieślaka w Dobieżynie powstaną nowe elementy infrastrukturalne, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. Przy szkołach zainstalowane zostaną znaki T-27 informujące o przejściach dla pieszych szczególnie uczęszczanych przez dzieci, kocie oczka oraz pola spowalniające z masy chemoutwardzalnej. Jest to możliwe dzięki wsparciu firmy Strabag oraz współpracy z Wielkopolską i Lubuską Komendami Policji, które pomogły określić potencjalnie niebezpieczne miejsca w pobliżu szkół.

W drugim tygodniu października AUTOSTRADA DO SZKOŁY wspólnie z wykładowcami i studentami School of Form zorganizuje warsztaty, podczas których studenci udowodnią, że projektowanie ciekawej infrastruktury drogowej jest nie lada wyzwaniem i wymaga dużego talentu i kreatywności. Najciekawsze prace zostaną udostępnione publicznie.

Zuzanna Andrzejewska

fot. Organizatorzy

 

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment