ERASMUS +

ERASMUS +

ROZPOCZYNAMY NABÓR DO PROJEKTU    ERASMUS+ „eUROPEAN FELLOWSHIP FOR DIGITAL CITIZENSHIP” FINANSOWANEGO W 100% ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ

Podczas rekrutacji, która już się rozpoczęła, wyłoniona zostanie 25-osobowa grupa uczniów z klas I-III. Regulamin rekrutacji został ogłoszony na stronie internetowej szkoły. Informacji udzielają również nauczyciele prowadzący projekt: p. Magdalena Pieczonka, p. Mariusz Hartman oraz dyrektor szkoły, p. Tomasz Walenciak.

Uczniowie pod opieką nauczycieli będą realizowali zadania związane z kompetencjami cyfrowymi we współpracy z uczniami z Hiszpanii, Włoch, Grecji, Rumunii i Turcji, rozwijając przy tym umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Projekt, którego zakończenie planowane jest na sierpień 2022 r., obejmuje 5 tygodniowych wyjazdów zagranicznych do szkół partnerskich oraz jedno spotkanie międzynarodowe w Sulęcinie, finansowane w całości z funduszy unijnych. Wezmą w nich udział uczniowie, którzy sumiennie realizowali działania projektowe. Uczestnicy wyjazdu wyłonieni będą zgodnie z regulaminem przez nauczycieli prowadzących. Podczas wyjazdów uczniowie będą gościli w domach rodzinnych uczestników projektu ze szkół partnerskich. Na miejscu organizowane będą warsztaty informatyczne, wycieczki i spotkania integracyjne. Podczas spotkania w Polsce, nasi uczniowie uczestniczący w projekcie będą musieli przyjąć u siebie uczniów ze szkół partnerskich.

Udział w projekcie jest dla uczniów dużą szansą na rozwijanie zainteresowań, naukę języka, poznanie rówieśników z innych państw, ich kultury i tradycji oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych.

Regulamin naboru dostępny jest w formacie PDF na stronie internetowej I LO oraz w sekretariacie szkoły. Na życzenie prześle my go również drogą mailową.

ERASMUS + Materiał nadesłany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *