Paweł Szczotko ze Słońska będzie leczony komórkami macierzystymi….

Paweł Szczotko będzie leczony komórkami macierzystymi

Mieszkańcy powiatu sulęcińskiego i całej Polski poznali Pawła Szczotko ze Słońska po reportażu, który ukazał się w programie Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera”. Mieszkańcom Słońska mężczyzna znany jest jako strażak ochotnik i piłkarz, między innymi Warty Słońsk i Iskry Głuchowo.  Jest także absolwentem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im” Unii Europejskiej w Sulęcinie.  Los Pawła nie oszczędził, ponieważ na skutek wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Nie poddaje się i obecnie przebywa na oddziale rehabilitacji Szpitala w Kostrzynie n/Odrą, gdzie będzie przebywał do 10 stycznia.

Paweł chwali ćwiczenia i doświadczenie rehabilitantów oraz innego personelu medycznego.  Chcę stanąć na własnych nogach i robić to co robił do czasu stania się niepełnosprawnym.  Bardzo chcę znowu służyć ludziom jako strażak i dostarczać emocji sportowych podczas meczy , w których bym grał-podkreśla Paweł.
Szansą dla Pawła jest leczenie komórkami macierzystymi, którego podejmą się lekarze z kliniki w Krakowie. Cały koszt leczenia wyniesie sto tysięcy złotych i mieszkaniec Słońska rozpoczyna je już 26 stycznia. Jego wyjazd do Krakowa i leczenie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc wielu osób o dobrym sercu. Festyny charytatywne dla Pawła organizował Krzysztof Skrzypnik radny powiatu sulecinskiego wraz z członkami Stowarzyszenia Sportowego”Agrafka” Chartów, soltysem Mariuszem Skrzypnikiem oraz przyjaciółmi z Kostrzyna n/Odrą,  Krzeszyc oraz Słubic i Sulęcina. Organizatorzy akcji pomocy dla Pawła Szczotko zapewnili mnie, że nie poprzestaną na tym, będą dalej pomagac mieszkańcowi Słońska, szczególnie, że potrzebował on będzie po leczeniu dalszej, bardzo kosztownej i specjalistycznej rehabilitacji. Oprócz festynów cały czas trwa akcja zbiórki nakrętek, by pomóc Pawłowi.
Jeżeli macie w domu lub firmie nakrętki plastikowe i nie wiecie co z nimi zrobić przekażcie na rzecz Pawła. Prosimy o kontakt e-mail: madman@madman24.pl
Można także wesprzeć Pawła finansowo wpłacając środki finansowe na jego specjalne konto:

Tekst i foto Ryszard Waldun

Author: Madman

Share This Post On