Mirek – dłonie Bebionic, czyli szansa na lepsze życie…

Mirek – dłonie Bebionic, czyli szansa na lepsze życie!

Murowana Goślina 2.02.2017, czyli jak trzy dwójki w dacie przyniosły szczęście. Były emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tego naprawdę nie da się opisać, więc za cały komentarz musi wystarczyć szeroko uśmiechnięta twarz Mirka. W trakcie odbioru dłoni Mirek podarował p. Mariuszowi namalowany przez siebie obraz. Były kwiaty, podziękowania, ale przede wszystkim wzruszenia.

Trochę o samych dłoniach.

Mioelektryczne protezy górnych kończyn o łącznej wartości  124 tys. umożliwiają sterowanie chwytem np. szybkie przytrzymywanie i zaciśnięcie dłoni, względnie szybkie wypuszczenie przedmiotów. Protezy Bebionic- zaprogramowanie  są na 14 różnych chwytów, posiadają elektroniczny system czujników mocy zacisków. Dodatkowo do  istniejących protez został zamontowany element zasilający pracę dłoni ( akumulatory litowo-jonowe). Łączna wartość dłoni to koszt 188 tys. w chwili obecnej , dzięki  zastosowaniu wiązaniu technologicznym Mirek ma 2 w 1. Są to protezy posiadające szerszy zakres regulacji dostosowanych odpowiednim programem do zmian adaptacyjnych Mirka. Protezy te pozwalają Mirkowi w szerszym i bardziej precyzyjnym zakresie funkcjonować w codziennym życiu. Podstawowy sukces to chęć i siła działania Mirka, to on sam siłą woli i mięśni motywacji i zaciętości, treningowi i nieustannym ćwiczeniom nauczył się posługiwać protezami. Pierwsze protezy umożliwiały tylko i wyłącznie jeden rodzaj chwytu. Przy zastosowaniu dłoni Bebionic  możliwości chwytu jest 8, co diametralnie zwiększa możliwości chwytanie wielu elementów w codziennym życiu np. funkcję obsługiwania myszki, chwyt precyzyjny np. do obsługi kluczy, chwyt do trzymania sztućców, talerza itd. W pierwszej wersji , te które testowaliśmy były większe i były mało proporcjonalne, te w które został zaopatrzony 02 lutego 2017 są nowością przywiezioną z targów ortopedycznych , które odbyły się w Lubsku. Przy obustronnej amputacji mamy dużo ograniczeń manualnych. U Mirka udało się nam przekroczyć, przełamać wiele ograniczeń związanych z samodzielnym obsługiwaniem skomplikowanych dłoni, ruchu łokcia ( uruchomienie i odblokowanie protez) poprzez wykonywanie odpowiednimi ruchami boków manewrów ramienia i przedramienia nowe protezy są bardziej precyzyjne. Przez 1 rok czasu jego mobilności i efektywności działania i manewrowania protezami z poziomu „0” wzrosło do  poziomu „3”. Są 4 rodzaje klasy mobilności- aktywności ruchowej. To jest kolejny etap jego rehabilitacji , w przeciągu  1 roku funkcjonalności pierwszych protez już go zaczęła ograniczać, dopiero przy Bebionic dużo szybciej wykonuje więcej czynności, to wymaga oczywiście więcej uwagi i koncentracji. Gdyby nie te pierwsze dłonie, to być może nigdy by nie doszedł do tego sukcesu!

Dłonie Bebionic, to dla Mirka szansa na lepsze życie. Pamiętajcie, to jest sukces Was wszystkich. Dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy dla Fundacji Sedeka i portalu SiePomaga oraz po raz kolejny firmie Maszoński Logistic za transport.

Galeria zdjęć przedstawia wczorajsze emocje, które widać w dwójnasób: te na zdjęciach i wykonanie, czyli trzęsące się ręce fotografa.

Monika, Agnieszka i Madman

Author: Madman

Share This Post On