Międzynarodowy Dzień Inwalidy – Ownice 2017…

Znamy termin obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Ownicach.

27 maja w Ownicach ( gmina Słońsk) w powiecie sulęcińskim odbędą się obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Głównym organizatorem jest Koło Łowieckie ” Dzik” ze Słońska.

Jak się dowiedzieliśmy- tegoroczna impreza będzie miała charakter regionalny i oprócz niepełnosprawnych i ich opiekunów z Polski wezmą udział także osoby niepełnosprawne z Niemiec.

Franciszek Jamniuk – prezes koła powiedział naszej redakcji, że- jednodniowa impreza plenerowa kulturalno-artystyczno- sportowa o tematyce myśliwskiej odbędzie się na terenie ośrodka Kniejówka w Ownicach dla szerszego grona odbiorców, a liczne atrakcje będą przygotowane dla niepełnosprawnych w różnym wieku. Program imprezy zapowiada się ciekawie, a głównym celem jest integracja osób niepełnosprawnych z Polski i Niemiec. Jacek Cieśliński łowczy z koła „Dzik” w Słońsku podkreśla , że organizatorzy stawiają sobie za cele Międzynarodowego Dnia Inwalidy:

-zapoznanie uczestników z kulturą łowiecka zarówno w Polsce jak i Niemczech

– integrację z bracią myśliwska z Polski i Niemiec

– zaprezentowanie doświadczeń myśliwych ze strony obu partnerów

– przełamywanie barier mentalnych, kulturowych i społecznych

– nawiązywanie nowych kontaktów polsko- niemieckich

Międzynarodowy Dzień Inwalidy Ownice 2017 dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej Euroregionu Pro Europa Viadrina w ramach funduszu Małych Projektów FMP dla programu współpracy INTERREG V A Brandenburgia- Polska 2014-2020.

27 maja serdecznie zapraszamy do Ownic na obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

Redakcja

fot. Organizatorzy

Author: Madman

Share This Post On

1 Comment

Submit a Comment