Niedziela Palmowa

Sulęcin – 25.03.2018r.

Niedziela Palmowa – Jarmark Koguci

Galeria zdjęć przedstawia ostatnią niedzielę przed świętami Wielkiej Nocy.

Na pl. Czarnieckiego tradycyjnie odbył się Jarmark Koguci.

Za nami kolejna, dziesiąta edycja Jarmarku Koguciego. Jak co roku świętowaliśmy w Niedzielę Palmową na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie.

Imprezę w sposób oficjalny otworzyli, witając tym samym mieszkańców Sulęcina oraz przedstawicieli miast partnerskich, burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart oraz ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin Piotr Mazurek. Najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom złożyli także: burmistrz partnerskiego miasta Friedland w Niemczech – Thomas Häle oraz delegacja partnerskiego miasta Nowego Tomyśla z Burmistrzem Włodzimierzem Hibnerem, a także zastępca burmistrza Sulęcina Iwona Walczak i wicestarosta sulęciński Tomasz Prozorowicz.

W trakcie jarmarku rozstrzygnięto dwa równoległe konkursy: na najpiękniejszą oraz najdłuższą palmę wielkanocną.
Sporą popularnością cieszyły się stoiska rękodzielników – w tym dniu było można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz spróbować potraw świątecznych, które przygotował dla mieszkańców naszego miasta Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie.

Istnym rajem dla najmłodszych były warsztaty plastyczne, a także warsztaty rękodzieła, które w tym roku zorganizowało niezastąpione Stowarzyszenie Mam Pomysł. Powstało kilkadziesiąt pięknych prac – szytych zajączków, malowanych drewnianych kogucików oraz papierowych króliczków.

W ramach Jarmarku przedstawiony został program artystyczny w pełni nawiązujący do Świąt Wielkiej Nocy. Czas na Sulęcińskim Rynku umilał nam występ przedszkolaków z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, a także solistki ze Studia Piosenki Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie mieliśmy okazję usłyszeć Kapelę Ludową z Templewa, która odwiedziła Sulęcin już nie po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni!).

Wszystkim dziękujemy za obecność z nami tego dnia.

Niedziela Palmowa – galeria zdjęć:

Madman

Sulęciński Ośrodek Kultury

fot. Dawid

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment