Przemówienie pełne nienawiści

W poszukiwaniu prawdy

Przemówienie pełne nienawiści

Z protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu Sulęcińskiego:

„Przykładów takiej sytuacji jest wiele, np. komentarze wobec innych nauczycieli na zajęciach lekcyjnych,
negowanie i poddawanie krytyce praktycznie każdej oficjalnej decyzji pani Dyrektor czy też wręcz
kulminacyjny punkt – apel na zakończenie roku szkolnego, w którym uczeń pod opieką nauczyciela
prowadzącego apel wygłosił przemówienie pełne nienawiści wobec Dyrektora Szkoły.”

Cały tekst protokołu: https://www.madman24.pl/2018/04/06/protokol-z-posiedzenia-zarzadu-powiatu-sulecinskiego/

Dotarliśmy do tekstu tego przemówienia. Wygłosił je Grzegorz Dziekan. Publikujemy je w całości:

„Szanowni Państwo! Koleżanki i koledzy!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dziękuję za tak liczne zgromadzenie.

Przed przywitaniem szanownego grona zarecytowałem wiersz zespołu KSU „Dobre rady, mądre zdania”, który jest swego rodzaju wprowadzeniem do mojego krótkiego przemówienia.

Często jest tak, że nie wiemy co zrobić ze swoim życiem, obecnym, czy przyszłym i nie zwracam się tylko do młodych lecz również do osób dorosłych, bo przecież nie jest tak, że kiedy już mamy wspaniałą rodzinę, dom, dobrą pracę, to wszystko idzie po naszej myśli i nasz cel został osiągnięty. Mówimy; „ teraz jestem w miejscu w którym powinienem być” albo „ poziom który reprezentuje jest satysfakcjonujący”.

Jak mawiał wielki Bruce Lee „ jedyną droga do rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki”.

Chcę powiedzieć, że nie możemy się zatrzymywać na pierwszej mecie naszego życiowego biegu, wyznaczajmy sobie nowe szczyty do zdobycia, a kiedy już wejdziesz na wierzchołek tej góry za wyzwanie obierz zejście do jej stóp.

„Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”. Napoleon Bonaparte.

Wy młodzi i wy niewiele starsi musicie mieć swoje własne biegi, mogą to być sprinty, które osiągniemy przy mocnym krótkim spięciu mięśni, a mogą to być maratony w które trzeba włożyć więcej wysiłku lecz, kiedy otrzesz pot z czoła i powiesz sobie zrobiłem to, udało się wtedy poczujesz, że było warto.

Kończąc chcę odnieść się do wiersza, który zaprezentowałem „dobre rady, mądre zdania” pragnę powiedzieć, że na naszej życiowej drodze będzie wiele osób, które będą wiedziały „lepiej od was”.  Nie mówię, nie słuchajcie tych ludzi, mówię przysłuchujcie się wielu podpowiedziom, szukajcie autorytetów, analizujcie, wyciągajcie wnioski, myślcie, bo nikt za was tego nie zrobi, używajcie głów jeśli nie chcecie, aby ktoś inny używał ich za Was.”

 

Przemówienie pełne nienawiści – czy tak je można nazwać?

Czytałem to wielokrotnie, ale w żadnym wypadku nie mogę doszukać się nienawiści. Może komuś z czytelników się to uda?

Madman

 

 

Author: Madman

Share This Post On

15 komentarzy

 1. To cytat z listu nauczycieli. Widać oni odnieśli inne wrażenie. Poza tym odczytanie to jedno a interpretacja ton głosu etc to drugie. Portal jest stronniczy niestety. I choć zwisa mi los tej szkoły to od madmana oczekuję obiektywizmu

  • Skoro zwisa Ci los szkoły to zamilknij. Trzeba być naprawdę mocno „wyluzowanym”, aby w tym tekście dopatrzeć się nienawiści i ataku na dyrektorkę (chyba że słuchający są chorzy z nienawiści do uczniów). Trzeba być jeszcze bardziej „wyluzowanym”, aby w opublikowanym przez Madmana rzekomo kontrowersyjnym wystąpieniu ucznia doszukiwać się stronniczości

  • Jaka stronniczość, przecież Madman nie komentuje tylko przedstawia fakty.
   To chyba, że fakty przemawiają za innym wynikiem oceny niż ocenia to władza powiatu i dyrektor LO

 2. Kolejne naginanie faktów przez Panią dyrektor. Ale chyba powinniśmy się do tego przyzwyczaić bo nasz Pan starosta wraz z Panem wicestarostą i całą radą powiatu mają nas delikatnie mówiąc gdzieś…

 3. Wg Goebbelsa: „rzucajcie błotem – zawsze coś przylgnie”.

  Jak ma się czuć uczeń, który wygłosił wyżej przytoczony tekst, gdy w komentarzach przypisuje się mu zupełnie inne słowa. Taki powinien swoje oskarżenia odszczekać.

  Pan starosta chyba już ze wszystkiego zrezygnował – chce doczekać końca kadencji i emerytury. Po co więc coś robić, zmieniać itd, skoro wszystko zaraz się skończy (po wyborach). Nie zauważa tylko ile swoim nic nie robieniem robi szkody dla uczniów i Liceum.

  Pan wicestarosta – jaki jest można przeczytać w stenogramach z posiedzeń zarządu powiatu i z sesji – nigdy nie jest przygotowany merytorycznie do odpowiedzi i zwykle nic nie wie w temacie. Zapraszam na strony Starostwa do lektury – tam są dowody jego niekompetencji.

  Cóż zatem wymagać od organu nadzorczego (Starostwo), jeśli panuje tam niekompetencja i niemrawość w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

  A niedługo okaże się, że nie ma już chętnych do podjęcia nauki w LO i szkołę trzeba będzie wygasić. A wszystko dlatego, że upiera się przy niekompetentnej i konfliktowej dyrektorce.

  Do nauczycieli broniących dyrektorki – jeśli szkoła zostanie rozwiązana (brak nowych uczniów, konflikty), to razem ze swoją dyrektorką pójdziecie na bruk.

 4. Jeśli ktoś w Tym przemówieniu znajduje swoje „czyny” które są przeciwieństwem tych mądrych cytatów i osobiscie odniesie je do Siebie samego, to z pewnością może zinterpretowac to jako
  „przemówienie nienawisci”. Oznacza to jednak, iż sumienie musi mieć nieczyste i ukierunkowane do konkretnych własnych poczynań. Jednakże gdy czyta to ktoś nie mający osobistych odniesień personalnych , zinterpretowac to może jako troskę, przesłanie dla wszystkich na przyszlosc aby radzili w niej sobie jak najlepiej. Takie jest moje skromne zdanie.

 5. SZKOŁA TO MIEJSCE W KTÓRYM KSZTAŁTUJĄ SIĘ CHARAKTERY MŁODYCH LUDZI, ICH POSTAWY I DLATEGO POWINNA BYĆ MIEJSCEM Z KTÓREGO WYNIOSĄ POZYTYWNE WARTOŚCI I POSTAWY. POWINNA BYĆ MIEJSCEM WOLNYM OD JAKICHKOLWIEK „GIEREK”, PRZEPYCHANEK GRUP WZAJEMNYCH INTERESÓW. SZKOŁA NIE POWINNA WYPACZAĆ CHARAKTERÓW MŁODYCH LUDZI, A WRĘCZ PRZECIWNIE POWINNA DAWAĆ IM TYLKO POZYTYWNE WZORCE. „TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE, JAKIE JEJ MŁODZIEŻY CHOWANIE”. CIĄGLE AKTUALNE. SZCZEGÓLNIE W DZISIEJSZYCH CZASACH, KIEDY JAROZBAW I JEGO SEKTA USIŁUJĄ TWORZYĆ WŁASNĄ HISTORIĘ, A POPRZEZ INDOKTRYNACJĘ (WSPÓLNIE Z WATYKAŃSKĄ MAFIĄ) STWORZYĆ Z MŁODZIEŻY BEZWOLNE NIEMYŚLĄCE OSOBNIKI. ZAPOMNIELI O TYM, ŻE TAK SIĘ NIE DA, GDYŻ MŁODZI LUDZIE MYŚLĄ. MYŚLĄ I NA ICH NIESZCZĘŚCIE DZIAŁAJĄ.

 6. Niedługo wybory i mam nadzieję, że obywatele odgonią Pana Starostę i innych niekompetentnych od stołka a dzieciom pomoże ktoś nowy.

 7. Jeżeli ktoś zarzuca temu młodemu chłopakowi mowę nienawiści w jego przemówieniu, to jestem pewien że osoba ta była nieobecna przy jego wygłaszaniu. Skoro jednak przemówienia są negowane, to można na to odpowiedzieć tylko słowami znakomitego Polskiego poety, Tuwima….
  „Próżnoś repliki się spodziewał
  Nie dam ci prztyczka ani klapsa
  Nie powiem nawet „Pies cię je***”,
  bo to mezalians byłby dla psa.”

 8. Temat LO w Sulęcinie został totalnie zignorowany przez starostwo. Na posiedzeniu dotyczącym wniosku Pani kurator o odwołanie dyrektorki (na którym powołano się na te „przemówienie pełne nienawiści”) przez cały czas obecna była dyrektorka – ewenement, natomiast nikogo ze strony, jak to ona pięknie mówi „zmasowanego ataku”. Zero zainteresowanych nauczycieli (sorry był list pochlebców sprzed roku – połowa z nich już w LO nie pracuje), brak głosu rodziców, nikogo z uczniów (a skoro posiłkowano się laurką, należało też przytoczyć list uczniów do kuratorium pod którym podpisało się 96 uczniów). Klika polityczno- towarzyska i frazesy dbania o dobro powiatu. Panowie z zarządu- WY TEN POWIAT ŚWIADOMIE NISZCZYCIE!

 9. Pan Basiński podobno ma zamiar ponownie startować do Rady Powiatu. Prozorowicz i Zawadzki też.
  W nadchodzących wyborach samorządowych, to wybory do Rady Powiatu będą najważniejsze!
  Pogonić klikę czerwonego barona i Sulęcin będzie znów normalny!!!

  • Ta grupa rządząca Sulęcinem powinna jak najszybciej odejść. Pokażmy im przy urnie gdzie ich miejsce, bo oni nie myślą ani o uczniach ani o szkole ani o Sulęcinie. Niech weterynarz wraca do PGR

Submit a Comment