Kolorowo w bibliotece

Wielkanoc tuż, tuż w związku z czym krzeszycka biblioteka zorganizowała warsztaty wielkanocne adresowane do wszystkich czytelników, którzy zechcieli wspólnie spędzić czas w sympatycznej atmosferze.
Uczestnicy warsztatów wykazali się jak zawsze nieograniczoną fantazją.
Kreatywnością podczas wykonywania własnoręcznych pisanek, które dekorowali mając do dyspozycji różne techniki. Jedną z nich było posypywanie cukrem po uprzednim pomalowaniu farbami jajka na wybrany kolor.

Kolejnym sposobem, który najbardziej spodobał się najmłodszym było zanurzanie jajka w cieczy z dodatkiem wielokolorowych lakierów do paznokci. Następnym, równie ciekawym motywem było stworzenie tzw. ,,kosmicznych jaj”. Polegało to na pomalowaniu pisanki na ciemne kolory przypominające sferę niebieską, a następnie muśnięciu złotym lakierem, a na koniec spryskaniu białymi drobinkami farby.

Następnym etapem było wykończenie pisanek, udekorowanie ich kolorowymi wstążkami, piórkami,  czy filcowymi wycinankami o kształcie księżyca i gwiazd.


Każde warsztaty organizowane w bibliotece mają na celu integrowanie się uczestników. Stwarzają doskonałą okazje do podzielenia się doświadczeniami, które służą  podtrzymywaniu tradycji związanych, nie tylko ze Świętami Wielkanocnymi, ale i ze wszystkimi innymi ważnymi świętami obchodzonymi w Polsce.
Warsztaty zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Te zorganizowane ostatnio jak i poprzednie, co bardzo nas-bibliotekarki cieszy i motywuje do dalszych działań kreatywno- rozwijających.

Kolorowo w bibliotece – galeria zdjęć:

Dziękujemy i zapraszamy

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszycach

Author: Madman

Share This Post On

Submit a Comment