Wieści z SP Wędrzyn

Wieści z SP Wędrzyn

SPRAWOZDANIE Z AKCJI „GÓRA GROSZA” w SP WĘDRZYN

W dniach od 26 października 2020r. do 31 maja 2021r. odbyła się w SP w Wędrzynie wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” – akcji o charakterze dobroczynnym, której głównym celem (jak co roku) było  zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich  monet wrzucanych do skarbonki. Zebrano 13 kg monet na łączną kwotę 199,44 zł .Środki zostały spakowane, dostarczone na pocztę i przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

A.G

Wieści z SP Wędrzyn – Egzamin, egzamin i po egzaminie… w SP Wędrzyn

Daty 25 – 27 maja 2021r., to trzy trudne dni dla uczniów klas ósmych SP w Wędrzynie. Były one podsumowaniem ich nauki w szkole podstawowej. Odbywał się wówczas egzamin ósmoklasisty. Otworzy on uczniom drogę do wymarzonych klas w szkołach ponadpodstawowych. Do egzaminu ósmoklasiści przygotowywali się podczas lekcji języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Także powtórek w domu oraz zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Przystępując do egzaminu uczniowie najbardziej obawiali się części matematycznej, gdyż Królowa nauk niejednokrotnie już potrafiła ich zaskoczyć. Najmniej obaw budził u nich egzamin z języka angielskiego.

Obecnie uczniowie najstarszych klas z niecierpliwością czekają na efekty swoich zmagań egzaminacyjnych.

J.J.

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *