SIEDEM FAJEK SULĘCINA

SIEDEM FAJEK SULĘCINA – WYSTAWA

Sulęciński Klub Miłośników Fajki im. Huck’a Finn’a, w ramach obchodów 777 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu, serdecznie zaprasza na wystawę fajek i przyjemne przy fajce rozmowy.

Założonemu w 1998 roku klubowi od wielu lat przyświeca zasada „Fajka mniej szkodzi”. W ten sposób jego członkowie propagują nie tylko palenie fajki jako mniej szkodliwą formę „spożywania” tytoniu. Także kulturę palenia, kolekcjonowanie fajek i związanych z nimi przedmiotów.

Sulęcińscy fajczarze aktywnie biorą udział w zawodach w wolnym paleniu fajki, które organizowane są w kraju i za jego granicami. Bywali w Niemczech, Czechach, na Słowacji i Ukrainie oraz na Węgrzech. Uczestniczą w spotkaniach towarzyskich ale także o randze Mistrzostw Polski, Europy czy też Świata.

W zbiorach członków sulęcińskiego klubu znajdują się fajki kolekcjonowane przez długie lata, a ich łączna liczba zapewne już dawno przekroczyła tysiąc egzemplarzy.

Część kolekcji zostanie właśnie zaprezentowana w najbliższy czwartek. Tu także będzie można dowiedzieć się o zasadach turniejowego palenia fajki, a także o innych tajnikach obcowania z fajką.

Spotkanie odbędzie się w parku miejskim przy Kontenerze Kultury. Serdecznie zapraszamy od godziny 1500.

SIEDEM FAJEK SULĘCINA – Materiał nadesłany przez Sulęciński Ośrodek Kultury

Autor: Madman

Podziel się na

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *